U Ferrari panuje nespokojenost, vůz není dobře vyvážený

Sebastian Vettel říká, že zatím není zcela spokojený s vyvážením svého vozu. I proto v odpoledním tréninku na Velkou cenu Austrálie zaostal za nejrychlejším Lewisem Hamiltonem o více než půl sekundy, přestože Ferrari po předsezonních testech působilo jako favorit.

Štítky: Ferrari GP Austrálie Zveřejněno 24. 03 2017 — Pavel Fabry

Němec měl už dopoledne problémy, kvůli kterým zajel pouze šestý čas. Odpoledne on i týmový kolega Kimi Räikkönen zrychlili, Vettel však stále nestačil na Hamiltona rozdílem 0,547 sekundy.

„Vyvážení ještě není takové, jaké bychom chtěli, takže si myslím, že ještě můžeme udělat slušný krok vpřed,“ hodnotil situaci Ferrari po pátečních jízdách. „Dnešní dopoledne nebylo úplně dobré, měli jsme drobné problémy, kvůli kterým jsem ztratil.

Tým si ale vede dobře. Myslím, že je spousta věcí, které můžeme zlepšit. Vyvážení zatím není úplně dobré, ale já si jsem jistý, že na tom přes noc můžeme zapracovat. Dopoledne jsme měli pár drobných problémů, což nás stálo nějaký čas na kolo, proto trvalo o něco déle dostat se do rytmu. Auto se zatím nechová tak, jak by mělo a může.“

Vettel popřel náznaky, že by po testech schválně na veřejnosti snižoval skutečnou formu Ferrari a odmítal tak roli favorita. Věří přitom, že ve voze ještě je určitý skrytý potenciál, který se podaří najít.

„Lidé zvenku si udělají svůj názor, nehledě na to, co jim řeknete. V testech jsme samozřejmě byli velice spokojení, časy vypadaly dobře, to ale nic neznamená. Přijedete sem a to je to, na čem záleží, stavěli jsme se k tomu realisticky. Dnešek byl dobrý, auto se chovalo dobře a moc se nezměnilo, jsou to pouze dva týdny, co jsem z něj vyskočil. Ještě se můžeme zlepšit.“

Kimi Räikkönen dopoledne Vettela překonal, byl však pouze o jednu příčku výš na pátém místě. Odpoledne skončil čtvrtý, kromě Hamiltona s Vettelem ho překonal také jeho krajan Valtteri Bottas. Räikkönen sdílí s Vettelem názor, že se Ferrari ještě může zlepšit, páteční jízdy totiž podle něj neproběhly zcela hladce.

„Nic nebylo tak čisté, jak jsme chtěli, ještě jsou věci, které můžeme zlepšit,“ řekl Fin. „Musíme se podívat na celkový obrázek, tohle je první pátek a všichni do toho půjdou naplno až zítra. Z dneška je těžké soudit, jak na tom budeme v porovnání s Mercedesem, ale musíme se v některých oblastech zlepšit a pak uvidíme.“

Diskuse k článku

Napsat komentář