Red Bull uznává rychlost Mercedesu, ale sám ještě zrychlí

Red Bull přiznává, že v Austrálii zatím výkonnostně ztrácí na Mercedes a pozadu je také za Ferrari. Zatímco Max Verstappen podotýká, že jejich vůz je "trochu moc pomalý", domácí Daniel Ricciardo věří, že do soboty tým svoji ztrátu sníží.

Štítky: GP Austrálie Red Bull Zveřejněno 24. 03 2017 — Pavel Fabry

V prvním tréninku Ricciardo s Verstappenem zajeli třetí a čtvrtý nejrychlejší čas za dvojicí Mercedesu. Odpoledne však klesli také za piloty Ferrari Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena.

„V tuhle chvíli bych řekl, že jsme trochu moc pomalí, takže se pokusíme zlepšit,“ hodnotil páteční formu Red Bullu Verstappen. „Myslím, že Mercedes je znovu docela rychlý, takže bude těžké ho porazit. Je jasně vidět, že Mercedes je velmi rychlý a Ferrari by v tuto chvíli mělo být druhým nejrychlejším týmem. Myslím, že nás čeká ještě poměrně dost práce, abychom je porazili. Řekl bych, že jsme tam, kde jsme čekali, takže se z toho pokusíme získat maximum.“

omv-banner

Ricciardo věří, že Red Bull se do soboty zlepší, už proto, že v odpoledním pátečním tréninku se s nastavením letošního RB13 vydal špatným směrem.

„Dopoledne jsme vypadali docela silně a pak jsme se odpoledne pochopitelně pokusili zrychlit, udělali jsme nějaké změny, ty ale zřejmě nezafungovaly tak, jak jsme s Maxem chtěli nebo očekávali,“ řekl Australan.

„Myslím, že z toho můžeme získat víc. Řekl bych, že dopoledne to bylo slibné a odpoledne jsme vyzkoušeli pár věcí. Je fér přiznat, že asi nezafungovaly tak, jak bychom chtěli, takže se trochu vrátíme a pokusíme se porozumět tomu, co můžeme pro zítřek udělat lépe.

Ale, jo, řekl bych, že Mercedes je jistě rychlý, ale v tuto chvíli je to spíš Lewis (Hamilton) než Valtteri (Bottas), takže… Valtteri momentálně vypadá, že je v naší skupině, nebo ve skupině s Ferrari. Ale já myslím, že my v ní můžeme být taky. Na pole position to asi nevyjde, ale řekl bych, že můžeme být součástí té další malé skupiny.“

Diskuse k článku

Napsat komentář