Vůz Mercedesu se od testů změnil jako „den a noc“

Šťastně vypadající Lewis Hamilton prohlásil, že jeho auto v Melbourne je diametrálně odlišné od toho, se kterým jezdil při testech ve Španělsku. Rozdíl popsal jako "den a noc".

1 Štítky: GP Austrálie Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 24. 03 2017 — Josef Nekvinda

I když hodnota tréninkových dat je stále spíše orientačního charakteru, vypadá to, že Lewis Hamilton svými výkony navazuje na závěr loňského ročníku. Některé z předpovědí vyvyšovaly Ferrari před Mercedes, a to na základě poznatků z předsezonních testů. Jenomže jak známo, německá stáj často tají svůj pravý potenciál do posledních vteřin kvalifikačních jízd. Nepřímo to potvrzují i Hamiltonova slova, který se po prvních zkušebních jízdách v australském Melbourne nechal slyšet, že jeho současné auto je s tím, co měl k dispozici v Barceloně v doslovném přirovnání jako den a noc.

A tak i proto se po pátečním programu nachází Brit na čele dosavadních tréninkových jízd. V obou případech s pohodlným náskokem větším než půl sekundy. Výsledky přijímal s trochou úlevy, neboť se společně s týmem potýkali s problémy ohledně nastavení vozu.

„Hodně se mi ulevilo,“ prozradil Hamilton po dobrém výkonu v trénincích. „Když jsme sem přijeli, neměli jsme tušení, jak si budeme stát. Ale je to rozdíl mezi dnem a nocí ve srovnání s posledním dnem testů v Barceloně. V autě se cítím skvěle, zvládl jsem všechny naplánované úkony, vyzkoušel jsem si jízdu s větším i menším množstvím paliva a mám pocit, že rozumím pneumatikám. To je pro zítřek hodně dobré.

omv-banner

V testech to moc dobře nefungovalo, ale tady je to optimální. To je skvělé. Je to skvělý pocit a abych se přiznal, jsem příjemně překvapen.“

Lewis Hamilton dodal, že by bylo naivní odepisovat Ferrari, ale uznal, že Mercedes je trochu silnější než Red Bull.

„Ferrari je pořád velmi rychlé a silné. Silnější než kdy dřív. Musíme je bedlivě sledovat. Možná jedou se sníženým výkonem motoru, uvidíme zítra. Vypadá to, že jsme ale trochu silnější než Red Bull.“

Stájový kolega Hamiltona, Valtteri Bottas, měl v pátek na druhou stranu plné ruce práce s hledáním správného tempa. Finský jezdec ztratil na ultra-měkké sadě pneumatik v obou relacích, načež přiznal, že před kvalifikačními jízdami bude muset hodně makat.

„Je to velký rozdíl, ale stejně se nebojím,“ dodává stále sebevědomě. „Je to páteční trénink. A můj první řádný tréninkový program v rámci závodního víkendu spolu s týmem. Jsem si jistý, že se zítra mohu ještě nadále zlepšovat a od tohoto bodu pokračovat. S ohledem na závod to vypadá dobře, ale kratší vzdálenosti budou dnes večer mou prioritou. To proto, abych se ujistil a pokusil se nalézt nějaký ten výkon pro kvalifikaci,“ přemítá nad pátečními výsledky nováček v barvách Mercedesu.

Šéf týmu Toto Wolff si pochvaluje stabilní a vyrovnané výkony.

„Tempo na jedno kolo bylo opravdu dobré a na dlouhé vzdálenosti stabilní. Hamilton obul ultra-měkké pneu a kolik odjel? Patnáct, šestnáct nebo sedmnáct kol? Tak nějak. Byly to vyrovnané výkony, takže jsem rád. Pro tým to byl jeden z těch lepších pátků. Obzvláště poté, co tu po testech visely některé otazníky. Je dobré, že jsme se zpátky odrazili tímto způsobem,“ uzavřel Wolff.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vůz Mercedesu se od testů změnil jako „den a noc“”

  1. Miras2602 napsal:

    To se dalo čekat že to tak bude☺☺

Napsat komentář