Týmy nevyužily možnosti koupě podílu F1

Společnost Liberty Media během pondělí oznámila, že došlo k plánovanému konci možnosti odkoupení akcií z podílu formule 1. Jednalo se o nabídku určenou týmům, celkem byly k dispozici běžné akcie v celkové hodnotě maximálně devatenácti miliónů dolarů.

Štítky: Finance Liberty Media Zveřejněno 25. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

O ty však stáje zájem neprojevily. Investovat skrze sesterskou společnost formule 1, firmu Delta Topco Limited, mohly přitom už od 23. ledna letošního roku tak, aby měly dost času na analýzu zhodnocení svých finančních výsledků. Nákupní cena akcie byla stanovena na 21,26 dolarů.

Co na nezájem účastníků spoluvlastnic šampionát říká šéf Libery Media a tedy i formule 1, Chase Carey? „Aktivně jsme se spojili se všemi týmy, abychom vytvořili společnou vizi sportu, která definuje skutečnou hodnotu pro všechny akcionáře. I když termín pro tuto konkrétní investiční příležitost vypršel, jsme spokojeni se společnými diskuzemi s týmy. Tyto diskuse si žádají čas, ale oceňujeme vnímavost týmů k dalšímu sjednocení našich plánů pro dlouhodobý prospěch sportu.“

Akcie o přibližné hodnotě 19 milionů, které byly vyhrazeny pro prodej týmům, byly zrušeny. Začátkem července podle oficiálních údajů měla Liberty Media k dispozici akcie o hodnotě cca 230,6 milionů dolarů, co se formule 1 týče. 15,7 milionů z toho jsou takzvané vyměnitelné dluhopisy sloužící při prodeji akcionářům. Liberty Media si tak vyhrazuje i do budoucna právo nabízet týmům investiční příležitosti k odkoupení podílu F1.

Diskuse k článku

Napsat komentář