Mercedes má podle Vettela v kvalifikacích obrovskou výhodu

Kvalifikační režim motoru je stále největší zbraní Mercedesu. Alespoň to se domnívá Sebastian Vettel, který současně tvrdí, že Ferrari pracuje na vylepšení. To ale nebude hned.

2 Štítky: Ferrari Mercedes Zveřejněno 25. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Po sezoně 2016, která pro Ferrari skončila zklamáním, se týmu letos podařilo zlepšit a trvale okupovat první příčku v Poháru jezdců. Po posledním závodě na Silverstone však Sebastian Vettel drží vedení už jen s pouhým bodem náskoku (a to jich měl k dispozici v jeden moment až 23) na Lewise Hamiltona a zdá se, že vzpínající koník trochu pokulhává.

„Je asi pravdou, že posledních několik závodů byl Mercedes silnější,“ přiznává Vettel. „Myslím si, že tím, co skutečně rozhoduje, je kvalifikace, kde jsou jeho jezdci schopni získat díky nastavení motoru mezi třemi až šesti desetinami na rovinkách – třeba v Rakousku to bylo sedm desetin. Musíme se s tím smířit. Pracujeme na tom, ale nezměníme to přes noc.

I tak ale musíme smeknout před celým naším týmem – nesmíme zapomínat, odkud jsme se do souboje o titul dostali, udělali jsme největší krok směrem vpřed ze všech. Red Bull byl v zimě velmi hlasitý ohledně toho, jak dobrý v sezoně bude, a zatím není, takže na to všichni vážně tlačí.“

Ztráta Ferrari na pole position v posledních čtyřech závodech byla průměrně půl vteřiny. Největší byla v Baku (1,1 vteřiny), nejmenší v Rakousku (0,042 sekundy). Podle Vettela musí Ferrari zůstat hlavně v klidu a nepanikařit.

„Pracujeme na odstranění výhody, kterou má Mercedes v kvalifikaci. Nemusíte být žádný myslitel, abyste chápali, že když máte obě auta v přední řadě, závod vypadá jinak. Víme, co musíme vyřešit, ale není to tak snadné. Auto je dobré, i když někdy není nejrychlejší. Nejme tu ale od toho, abychom prohrávali. Nesnáším porážky, takže se chceme ujistit, že příště zase vyhrajeme,“ dodává odhodlaně Němec.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Mercedes má podle Vettela v kvalifikacích obrovskou výhodu”

  1. trencherman napsal:

    Podle Vettela má výhodu každý, kdo je lepší než on. Kdyby Ferrari mělo skutečně dobrého pilota, tak vytěžilo mnohem více z potenciálu, který letošní specifikace motoru bez pochyby má. Věřím že i Raikkonen by předvedl mnohem více než Vettel, kdyby naopak bylo auto stavěno na míru jemu.

  2. FrancoisCEVERT napsal:

    Tak jezdecká sestava FERRARI je z trojlístku Mer,FER,RB jasně nejslabší.
    Tím by měli u ferka začít a vyřešit problém, jinak se z toho ještě dost dlouho nevzpamatují. Řešení vidím: Letošní sezonu už pustit k ledu, a s nejlepší jezdeckou sestavou se zaměřit na sezonu 2018.

Napsat komentář