Motorsport: Mercedes jde do elektrických formulí, opouští DTM

K zajímavému kroku se rozhodla firma Mercedes-Benz. Opustí totiž jinak solidně populární seriál německého mistrovství cestovních vozů DTM a nastoupí do šampionátu elektrických formulích. Stane se tak v šesté sezoně 2019/20. Automobilka se tak přidala k jiným zvučným značkám, které buď přímo nebo nepřímo ve formuli E působí.

Štítky: Mercedes Motorsport Zveřejněno 24. 07 2017 — Tomáš Richtr

Mercedes se tak přidá ke značkám Renault, Citroën, Jaguar, BMW nebo Audi. Méně známými jmény jsou například indická automobilka Mahindra, nebo menší výrobce automobilů pocházející z Monaka, Venturi. Spolumajitelem tohoto týmu Formule E je veleznámý hollywoodský herec Leonardo di Caprio, který se spíš než za herce považuje za velkého ochránce přírody.

Pohříchu je potřeba přiznat, že zájem veledůležitých automobilek o formuli E je daleko větší než o formuli 1. Je to dáno zejména aktuálním moderním (nebo módním?) trendem elektrických pohonů, ale hlavně finanční dostupností. Zatím nemilou nevýhodou seriálu formule E je velmi malý výkon formulí (170 kW), což má za následek jejich velmi malou rychlost během závodu a hlavně nutnost výměny auta v polovině velké ceny, kterým se ve světě formule E říká ePrix.

Sestřih závodu formule E v New Yorku o uplynulém víkendu:

[gpf1video adLink=“http://gpf1.cz“ adUrl=“http://gpf1.cz/wp-content/uploads/2017/07/OMV.mp4″][/gpf1video]

Přesto všechno vidí Mercedes v elektrických pohonech budoucnost a ve svém strategickém záměru vsadil na kombinaci formule 1 a formule E.

Mercedes ve svém prohlášení poděkoval všem zúčastněným za nasazení značky v seriálu DTM. Tam bude Mercedes závodit ještě příští rok, než nastoupí do seriálu formule E ročníku 2019/20 – jezdí se přibližně od prosince do července následujícího roku.

FE_NewYork

Diskuse k článku

Napsat komentář