Táta to říkat neměl, připustil Max ke slovům o “explozi” v Red Bullu

Max Verstappen trvá na tom, že jeho otec "není lhář", ale řekl, že tvrzení Josa Verstappena, že Red Bull "exploduje", pokud Christian Horner zůstane jako šéf, "se nemělo stát".

Štítky: Christian Horner Jos Verstappen Max Verstappen Zveřejněno 6. 03 2024 — GPF1.cz

Hornerova pozice šéfa týmu Red Bull a výkonného ředitele se stala předmětem intenzivního zkoumání po vyšetřování, které zamítlo obvinění z nevhodného chování vznesené proti němu jednou z kolegyň, která si ponechala právo se proti odvolání odvolat. Horner, který obvinění po celou dobu procesu popíral, se před úvodní Velkou cenou Bahrajnu minulý víkend dostal pod nový tlak, když z anonymního e-mailového účtu unikl do mnoha mediálních organizací a k šéfům týmů F1 materiál, který měl být údajným důkazem ve vyšetřování jeho chování.

V den, kdy Verstappen zahájil svou cestu za čtvrtým jezdeckým titulem v řadě dominantním vítězstvím v Bahrajnu, řekl jeho otec novinářům, že týmu “hrozí rozpad” a že “exploduje”, pokud Christian Horner zůstane šéfem.

Při prvním rozhovoru s médii od zveřejnění otcových komentářů byl Max Verstappen dotázán, zda s tímto hodnocením souhlasí.

“Nevím,” řekl. “Teda doufám, že ne. Nemělo by to tak být. Je to silná společnost, silný tým, spousta silných členů týmu, takže normálně ne.”

Když byl Verstappen dotlačen k otázce, zda jeho otec, který byl natočen při pozávodní diskusi s Hornerem v Bahrajnu, nelituje svých komentářů, řekl:

“Na to jsem se ho neptal,” řekl Verstappen. “Myslím, že z toho, jak ho znám z doby, kdy jezdil motokáry, byl vždycky velmi otevřený a není lhář. To je jisté. To je z mé strany to, co mohu o věci říct.”

Horner podle dostupných informací jednal s Verstappenovým manažerem Raymondem Vermeulenem na začátku tohoto týdne a tento týden by měl zůstat ve vedení týmu pro Velkou cenu Saúdské Arábie, zatímco Jos Verstappen nebude přítomen kvůli jiným závazkům.

“Do včerejška jsem byl s ním (Josem),” řekl Max Verstappen. “Mluvíme spolu pořád, jsme tým. Jsem to já, můj táta a Raymond dohromady, a tak to také vždycky bude. Ale myslím, že to tak zjevně cítil.

Ale myslím, že z mé strany je jedno, jestli jsem na jedné nebo druhé straně, samozřejmě jako syn mého otce by bylo divné být na jiné straně, ale z mé strany se chci soustředit na výkonnostní stránku věci a chci, aby se méně mluvilo o tom, co děláme jako tým mimo trať, než o skutečném výkonu, který v tuto chvíli máme skvělé auto a těšíme se na skvělý rok.”


Právě vyšlo nové číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.

  • Nejhorší týmový manažer F1 historie
  • Začátek konce McLarenu
  • Hodnotíme šance týmů na letošní titul
  • Jaký je prezident FIA ve skutečnosti petrolhead
  • Co nového v pravidlech přináší letošní sezona
  • O předchůdci dnešního DRS

Vychází jako čtrnáctideník. Lze číst interaktivně online nebo stáhnout jako PDF. Prohledni si magazín číslo 03/2024:


Na otázku, zda si je jistý, že smlouvu s Red Bullem, která platí do roku 2028, dodrží, Verstappen odpověděl: “To byl samozřejmě vždy záměrem při podpisu smlouvy. Proto jsme podepsali na tak dlouho, abychom tu mohli být.

“A samozřejmě jde o výkonnost vozu a od roku 2026 je to s novými předpisy trochu otazník. Ale to jsem věděl, když jsem podepisoval smlouvu, také vím, co pro mě udělali v mé kariéře, že? Takže ano, záměr je samozřejmě naprosto jistý, zůstat v tomto týmu, protože mě to opravdu baví.

A také jsem v rámci týmu opravdu spokojený. Takže dokud budeme podávat výkony, není důvod také odcházet.”