Horner a Marko si vyměňují vzkazy přes média kvůli Sainzovi

Christian Horner pochválil Carlose Sainze jako klíčového hráče na trhu jezdců Formule 1 v roce 2025 a zároveň utlumil optimismus Sergia Pereze, který by mohl brzy oznámit prodloužení smlouvy s Red Bullem.

Štítky: Carlos Sainz Christian Horner Helmut Marko Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 19. 04 2024 — GPF1.cz

Při příjezdu na víkendovou Velkou cenu Číny 2024 Perez prozradil, že již začaly rozhovory o jeho pokračování v Milton Keynes i po skončení jeho současné smlouvy v roce 2024, a věří, že je to “jen otázka času” poté, co Fernando Alonso znovu podepsal smlouvu u Aston Martinu.

Alonso však není jediným Španělem, který se uchází o místo týmového kolegy Maxe Verstappena v roce 2025 – Sainz byl rovněž spojován s tímto místem, ačkoli Helmut Marko nedávno řekl, že mu Audi učinilo nabídku, které se Red Bull nemůže rovnat, zatímco se připravuje na převzetí Sauberu.

ČTI ONLINE MAGAZÍN KOLO NA KOLO

“Co se týče dalších jezdců, jde o čiré spekulace,” řekl Christian Horner na tiskové konferenci. “Nemáme tušení, zda a co Audi nabídlo Carlosovi, který je klíčovým jezdcem, jenž je na volném trhu, a tak je přirozené, že o něj bude značný zájem. Jsem si jistý, že Audi by bylo hloupé, kdyby jezdce jeho kvalit nezvažovalo mezi ostatními, kteří mají volná místa, ale bylo by nevhodné prozradit, jaké nabídky byly učiněny. To je něco, co nám nebylo prozrazeno, pokud jde o to, jaké nabídky byly učiněny od jiných týmů.”

Christian Horner tím odmítl tvrzení Helmuta Marka o Carlosi Sainzovi jako “čistou spekulaci” a “nevhodné” poté, co poradce Red Bullu naznačil, že jezdec dostal od Audi nabídku, kterou Red Bull nedokáže vyrovnat.

Markovy komentáře přicházejí po období vnitřních bojů a obvinění v Red Bullu, které poznamenaly začátek sezóny a destabilizovaly tým, přestože na trati se mu daří. Hornerův názor však podpořil šéf týmu Stake F1 Alessandro Alunni Bravi, jehož tým se ocitl v centru spekulací.

“Ke spekulacím se nevyjadřuji,” řekl devětačtyřicetiletý Bravi. “Jak zmínil Christian – plně souhlasím s tím, co řekl – není vhodné zveřejňovat, jaká jednání by mohla probíhat. Nikdo opravdu neví, co ostatní týmy jezdcům nabízejí… Nechceme být součástí hry, kterou dělají jiní.”

Perezovy vyhlídky na udržení místa v Red Bullu se od začátku sezóny zlepšily, k čemuž přispěly zejména jeho dobré výkony v japonské velké ceně. Horner však opakovaně prohlásil, že Red Bull není blízko oznámení rozhodnutí o složení týmu, což potlačilo Perezovo nadšení.

“Samozřejmě, že by nepochybně chtěl zítra něco oznámit,” dodal Horner. “Ale my jako tým nijak zvlášť nespěcháme. Jsme v atraktivní situaci, kdy by za tým samozřejmě chtělo jezdit mnoho jezdců, jsme spokojeni s dvojicí, kterou máme, jen se chceme ujistit, že úroveň konzistence, se kterou Checo začal, si udrží a v pravý čas tyto možnosti vyhodnotíme.

Ale jak říkám, v tuto chvíli jsme velmi spokojeni se sestavou, kterou máme, takže není žádný bezprostřední spěch s oznámením jezdců a jaká by byla kompletní sestava pilotů pro rok 2025.”