Startovat vedle Hamiltona? „Celkem hustý,“ směje se Bottas

Jedno z velkých překvapení kvalifikace na úvodní závod sezony byla dobrá forma Alfy Romeo a naopak špatná forma Mercedesu. Valtteri Bottas tak při svém debutu za italský tým odstartuje do závodu ze stejné řady jako jeho bývalý kolega Lewis Hamilton.

Štítky: Alfa Romeo Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 19. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Fin se díky šestému místu stal nejlepším kvalifikantem mimo přední tři týmy. „Startujeme vedle sebe, to je celkem hustý,“ usmívá se Bottas nad faktem, že Lewis Hamiltona získal „jen“ pátou příčku. „Měla by to být zábava. Kdyby mi někdo při testech řekl, že budeme startovat vedle sebe, bral bych to.

Upřímně, jo, těší mě to. Dává mi to velkou naději do závodu – kdybych místo toho skončil osmnáctý, stála by přede mnou větší hora. Takhle je to sice taky hora, ale už to není Mount Everest,“ líčil dobře naladěný Fin, který porazil i svého náhradníka u Mercedesu George Russella.

„Asi bych si měl promluvit s Totem Wolffem. K telefonu jsem se ještě nedostal, stavím se za ním osobně,“ rýpnul si Bottas do svého bývalého šéfa.

Na vážnější notu ale dodal: „Je to teprve začátek, výchozí bod. Čekal jsem, že bych se mohl dostat do nejlepší desítky, ale ne až na šesté místo. Teď se musíme ujistit, že budeme koukat spíš před sebe, než se ohlížet. Je to pro nás první možnost zjistit, jak na tom jsme. Ale je to vzrušující,“ ví Fin.

První kvalifikaci vyhrál Leclerc! Překvapily Alfa Romeo i Haas