Alfa Romeo u vytržení

Jezdi týmu Alfa Romeo jsou u vytržení z výsledku kvalifikace, který jim přinesl páté a sedmé místo na startu. Ani si pořádně nejsou jistí, jak se jim to povedlo.

Štítky: Alfa Romeo Guanyu Zhou Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 07 2023 — GPF1.cz

“Jsem dnes na celý tým opravdu hrdý a pozitivně překvapený,” řekl Bottas. “Jak dobré výkony jsme předvedli: viděli jsme, že máme reálné šance dostat se do první desítky, ale páté a sedmé místo ještě předčilo naše očekávání. Po celou dobu kvalifikace jsme byli silní se všemi druhy pneu a dokázali jsme z našich vozů vytěžit plný potenciál: zdá se, že nám uspořádání trati vyhovuje a umožnilo nám vytěžit z našeho balíku maximum. Práce je samozřejmě teprve v polovině a body se budou udělovat v závodě. Není zde snadné předjíždět, a to by nám mělo pomoci s pozicemi, které jsme dnes získali. Výsledky, které jsme dnes přivezli, jsou pro tým na trati i doma v Hinwilu dobrou odměnou za práci odvedenou v posledních týdnech.”

Zhou Guanyu dodal:

“Je to dobrý, velmi dobrý pocit, že se zítra postavíme na startovní rošt na pátém místě. Od prvního kola jsem se cítil pohodlně, ale přesto jsem opravdu nečekal, že bych mohl Q1 dokončit dokonce na prvním místě. Moje první jízda byla docela náročná, ale pak jsme následně dokázali až do konce Q3 podávat špičkové výkony.

S odvedenou prací jsem dnes velmi spokojen, věděl jsem, že musím udělat velký krok v závěrečném tlačném kole, protože to předchozí se mi smazalo, a to se nám povedlo, všichni společně. Celkově bych řekl, že toto uspořádání trati našemu vozu velmi vyhovuje, což nám dává velkou motivaci před závodem. Tým odvedl úžasnou práci a jsem rád, že jsme oba vozy dostali do první desítky: po Silverstonu jsme nebyli spokojeni s výkonem, který jsme z nového paketu vytěžili, ale všichni jsme tvrdě pracovali na jeho další optimalizaci a tyto výsledky to dokazují.

Už včera jsme vypadali docela silně a po další noční analýze dat jsme našli ten další impuls, který nám umožnil projít do Q2 a Q3. Nyní se budeme plně soustředit na to, abychom tento výkon udrželi i v závodě, kdy na tom záleží: doufejme, že se nám podaří zakončit víkend tak, jak jsme ho začali, a přidat do naší bilance nové body.”