Věci se směrem k soupiskám 2025 “začnou řešit během několika týdnů”

Věci se začnout dít "brzy", uvedl Valtteri Bottas na téma jezdeckých sestav pro sezonu 2025. Týká se to i jeho.

Štítky: 2025 Valtteri Bottas Zveřejněno 24. 04 2024 — GPF1.cz

Bottasovi končí na konci sezóny smlouva a bojuje o udržení svého místa v týmu Sauber. Carlos Sainz a Nico Hulkenberg jsou se švýcarským týmem, který se v roce 2026 stane továrním týmem Audi, silně spojováni. Jak to bude s Finem v příští sezóně, není na mimořádně neklidném trhu s jezdci jasné.

“Mám pocit, že se věci začnou dít poměrně brzy,” řekl Bottas o trhu s jezdci na rok 2025. “Třeba teď se Fernando očividně rozhodl zůstat, takže je to vyřízené. A vlastně nikde není tolik volných míst, ale samozřejmě se objevují otázky ohledně některých jezdců – například co bude dělat Carlos? Co bude dělat Mercedes? Takže bych řekl, že v ideálním případě se během následujících týdnů začnou věci řešit.

Pracuji na tom, jistě, a rozhovory už začaly.”

ČTI ONLINE MAGAZÍN KOLO NA KOLO

Ferrari a McLaren jsou jediné dva týmy, které mají uzavřenou kompletní jezdeckou sestavu, přičemž Lance Stroll by měl být v Aston Martinu potvrzen v nejbližších dnech.  Kromě dvou míst v Sauberu však zůstávají volná místa v Red Bull Racing, Mercedesu, Alpine, Williamsu, RB a Haasu. Je reálné, že Red Bull Racing se rozhodne pro Pereze, nebo pro někoho ze svých jezdců, pokud se mu nepodaří získat Sainze, zatímco Mercedes zřejmě podepíše smlouvu s Kimim Antonellim.

V Alppinu se zdá, že Esteban Ocon a Pierre Gasly nemají lepší možnosti, a proto se zdá, že budou pokračovat v Enstone. Williams má pod smlouvou Alexe Albona, ale vedle jezdce s thajskou licencí má tým potenciálně volné místo na sedadle, které v současnosti zaujímá Logan Sargeant. Američan ve své druhé sezóně v F1 nedosáhl očekávaného pokroku a všeobecně se očekává, že v příští sezóně uvolní místo. To by mohlo nabídnout zázemí pro Bottase, ačkoli Jack Doohan byl rovněž viděn v rozhovoru se šéfem týmu Jamesem Vowlesem. V úvahu připadá i Antonelli, záleží na tom, jak se Mercedes rozhodne.

RB je téměř jistě nedostupný vzhledem k jezdcům, kteří jsou k dispozici v rámci programu Red Bullu, kromě Daniela Ricciarda a Yukiho Tsunody, takže jedinou další možností je Haas. Všeobecně se očekává, že Oliver Bearman se díky úzkému vztahu s Ferrari vrátí do týmu Haas a Kevin Magnussen má velkou šanci udržet se na svém místě ještě minimálně rok.

Divokou kartou je Sainz.

Pokud Španěl odmítne nabídku Sauberu, bude to mít významný dopad, protože by to znamenalo, že Sergio Perez nebude jezdit v Red Bullu. Tím sice přijde o jednoho vysoce důvěryhodného jezdce, ale jednoduše ho nahradí jiným.