Bottas chce smlouvu s Audi

Valtteri Bottas chce na začátku nové sezóny zahájit jednání o smlouvě s Audi, aby si zajistil budoucnost ve Formuli 1 pro rok 2026 a další sezony.

Štítky: Audi Valtteri Bottas Zveřejněno 6. 01 2024 — GPF1.cz

Audi se chystá převzít Bottasova současného zaměstnavatele Sauber před jeho dlouho očekávaným návratem do F1 za dva roky. Do té doby bude švýcarský tým působit pod názvem Stake F1 Team. Bottas, který do Sauberu přestoupil z Mercedesu v roce 2022, vstupuje do posledního roku své smlouvy. Tým si desetinásobného vítěze GP udržel i pro rok 2024 aktivací klauzule o prodloužení o jeden rok.

Bottas uvedl, že pokud se dohodne se Sauberem na další smlouvě pro rok 2025, s velkou pravděpodobností si již vyslouží místo v Audi pro rok následující. Při diskusi o své budoucnosti v F1 Fin, který založil vlastní pražírnu kávy a ginu, řekl:

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

“Jsem rád, že se mi daří. F1 je pro mě na prvním místě. Stále toužím po tom, abych se nakonec vrátil na stupně vítězů. Projekt Audi by mohl být další příležitostí.”

Bottas dodal, že zatím nevedl s vedením Audi formální rozhovory o zajištění místa v týmu pro rok 2026, ale vedení těchto rozhovorů je prioritou pro začátek roku 2024. Pokračoval:

“V současné době je to pro mě velmi důležité. Podle mých informací se chystají učinit rozhodnutí o dalších letech na začátku [tohoto] roku. Takže ještě ne. Chystám se vést tato jednání v prvním čtvrtletí [tohoto] roku.”

Pokud by jednání s Audi zkrachovala, Bottas, kterému bude v roce 2026 37 let, prohlásil, že se bude snažit zůstat v F1 a zahájí jednání s jinými týmy. V současné době je však jeho “prioritou číslo jedna” zůstat v Hinwilu do úplného převzetí Audi. Na otázku, zda si Bottas dokáže představit, že by se mohl poohlédnout po něčem jiném, odpověděl:

“Samozřejmě, že ano. Jen jsem opravdu upřímný. Být součástí Audi by pro mě byla priorita číslo jedna a preference. Ale pokud by to z nějakého důvodu nešlo, pak bych rozhodně jednal s [jinými týmy]. Chci být u toho, protože mám pocit, že mám v tomto sportu ještě nějaké nedokončené věci.”