Leclerc: Zlepšení motoru Ferrari dokládají i výsledky Alfy a Haasu

Držitel pole position Charles Leclerc chválí Ferrari za to, jaký pokrok provedlo přes zimu na pohonné jednotce. Důkazem o zlepšení agregátu je podle něj i výsledek sesterských stájí Scuderie – Valtteri Bottas v Alfě Romeo skončil šestý, Kevin Magussen v Haasu sedmý.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 19. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Ferrari má za sebou dvě obtížné sezony poté, co se v rámci urovnání sporu s Mezinárodní automobilovou federací dohodlo na snížení výkonu svého motoru. Pro letošek je ale opět v plné síle, pohonná jednotka má oproti loňsku údajně až o 25 koňských sil navíc.

„Ještě jsem neviděl data z kvalifikace, ale rozhodně mi to přišlo lepší než vloni a je to krok správným směrem,“ tvrdí Charles Leclerc, který odstartuje do závodu z pole position. „Myslím, že i Haas a Alfa ukazují, že jsme udělali krok vpřed, i když vždycky jde o kombinaci motoru a auta.“

Podobný dojem má i kolega Carlos Sainz, který skončil třetí. Španěl ale varoval, že jeho tým musí nadále na výkonu motoru pracovat, protože na maximální rychlosti ztrácí. Nejrychleji jel na rovince v Bahrajnu Sergio Pérez s red bullem, když dosáhl hodnoty 323,2 km/h.

Vozy Ferrari skončily až za první desítkou s rychlostí 315,9 km/h v případě Leclerca a 316,6 km/h u Sainze. Nejrychlejším monopostem s motorem Ferrari byl Mick Schumacher na haasu (318,4 km/h, celkově šesté místo v této disciplíně).

První kvalifikaci vyhrál Leclerc! Překvapily Alfa Romeo i Haas