Potvrzený Guanyu Zhou dostane šanci jet konečně domácí velkou cenu

První čínský jezdec F1 na plný úvazek Guanyu Zhou podepsal novou smlouvu, která mu umožní prodloužit jeho působení v týmu Alfa Romeo až do roku 2024 po boku Valtteriho Bottase.

Štítky: 2024 Alfa Romeo Audi Guanyu Zhou Sauber Valtteri Bottas Zveřejněno 14. 09 2023 — GPF1.cz

Souhrn

  • 🏁 Zhou Guanyu podepsal novou smlouvu a prodloužil své setrvání v týmu Alfa Romeo do roku 2024 vedle Valtteriho Bottase.
  • 🇨🇳 Zhou debutoval s týmem Sauber v roce 2022 a od té doby prokazuje silný pokrok.
  • 🌟 Jeho “zralost a metodičnost” v druhém roce ve týmu ho udělaly oblíbeným mezi soupeři.
  • 🏎️ To znamená, že Zhou má příležitost závodit na domácí půdě na Grand Prix Číny.
  • 🤝 Tým získává stabilitu, protože Bottas již měl smlouvu na rok 2024.
  • 🤩 Zhou i Bottas jsou nadšení z budoucnosti týmu a jejich vzájemné spolupráce.
  • 💪 Tým se zaměřuje na stabilitu a budování týmu v přechodném období před převzetím Audi.
  • 🚗 Alfa Romeo také ohlašuje, že Theo Pourchaire zůstane rezervním jezdcem v roce 2024.
  • 🏆 Tým se účastní Grand Prix Singapuru z devátého místa v Poháru konstruktérů, jen o jeden bod za týmem Haas.

“Podepsat znovu smlouvu s týmem je vždycky skvělý pocit, zvlášť když víme, jak se věci vyvíjejí,” řekl Zhou. “Jsem hrdý na to, že mohu být součástí Alfy Romeo, a jsem vděčný za jejich důvěru. Od prvního dne na sobě nesmírně tvrdě pracuji a existuje neuvěřitelná motivace, abych v tom pokračoval každý den dopředu. Můj vztah s Valtterim je opravdu dobrý a úzce spolupracujeme s týmem, abychom všechny posunuli vpřed. Jsem také velmi nadšený z příležitosti konečně závodit se svým týmem v Číně, před domácím publikem. Bude to skvělý okamžik a jsem hrdý na to, že se o něj budu moci podělit se všemi, kteří mě podporovali.”

“Mám pocit, že nás čeká vzrušující cesta, takže jsem šťastný a vděčný, že se mohu těšit na rok 2024 s vědomím, jak se tým formuje,” řekl Bottas. “V našem týmu panuje dobrá atmosféra, rozumím si se Zhouem a oba se navzájem tvrdě prosazujeme, abychom se zlepšovali. V zákulisí, v Hinwilu i mimo něj, se odehrává úctyhodný kus práce a nyní, když je sestava pro příští rok pevně daná, se můžeme plně soustředit na zlepšování, které začne už tento víkend v Singapuru.”