„Slabý jezdec, který se nedokáže poučit ze svých chyb.“ Italský tisk zuří

Asi trochu podle očekávání se italský tisk nemilosrdně opřel do Sebastiana Vettela a týmu Ferrari.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 9. 10 2018 — GPF1.cz

Série chyb, která sahá ke zbytečné kolizi ve Francii, pokračuje. V Japonsku tým chyboval během kvalifikace a samotný Vettel zbrklým pokusem o útok přišel o šance na slušný výsledek a již příští týden může být Hamilton popáté mistrem světa.

Ke strategickým chybám a závodnickým kiksům Sebastiana Vettela se přidala ještě nedostatečná rychlost Ferrari ve srovnání s Mercedesem.

„Ferrari je v ruinách,“ píše La Gazzetta dello Sport. „Stratégové dělají strategické chyby, slabý jezdec, který se nedokáže poučit ze svých chyb, týmový šéf, který útočí do svých řad a čím dál horší auto.

Takový kolaps si ještě před Monzou nebylo možné představit.“

La Stampa píše: „Možná je v tom kus smůly, ale pravdou také je, že Sebastian Vettel dělá všechno špatně.“

„Problém je pouze v týmu a jeho jezdcích, Vettel se nachází v hluboké existenciální krizi,“ hlásí Corriere dello Sport, podle které Sebastian Vettel zahodil šance na titul svým vysoce riskantním manévrem na Verstappena.

„Německý závodník rozšířil sbírku svých chyb hororovou chybou, čímž také zcela zničil svůj fantastický start. Tyhle chyby jsou důsledkem silného neklidu uvnitř čtyřnásobného šampiona, který prožívá hlubokou krizi sebedůvěry.“

A La Repubblica zmiňuje: „Zatímco Hamilton vyrovná rekord Juana Manuela Fangia, letošní mise Ferrari selhala. Vettel si pro prohru vybral ty nejhorší chvíle a tým se rozpadá pod Mauriziem Arrivabeneem, který kritizuje vlastní lidi.“

Diskuse k článku

Napsat komentář