Vettel: Trochu jsme to Mercedesu a Hamiltonovi ulehčili

Sebastian Vettel přiznal, že Ferrari situaci Mercedesu a Lewisi Hamiltonovi "trochu ulehčilo".

Štítky: Ferrari Mercedes Sebastian Vettel Zveřejněno 9. 10 2018 — GPF1.cz

Hamilton vede průběžné pořadí už o 67 bodů čtyři závody před koncem sezony. Před červencovou GP Německa byl Vettel ještě první.

„Samozřejmě že ještě existuje malá šance. V posledních několika závodech jsme jim to trochu ulehčili,“ řekl Vettel. „Ale zaslouží uznání. Odvedli skvělou práci a o tom to je.

Musíme se trochu zaměřit na sebe a připravit se na další závody. Pak uvidíme. Že jsme v posledním závodě dojeli šestí a oni vyhráli, tak to samozřejmě nijak nepomohlo.“

Vettel je přesvědčen, že alespoň jeden vůz Mercedesu mohl v Japonsku porazit.

„Špatně se tu předjíždí, do kopce se špatně drží v závěsu za jiným autem. Navíc všechny ty rychlé zatáčky. Ale věřil jsem, že si s autem mohu hrát a šetřit pneumatiky. Ale to už se nikdy nedozvíme. Po kolizi jsem měl auto poškozené a byl jsem v neustálém provozu. Ale s tím, co jsme v závodě udělali, jsem spokojený.“

Vettel ale pro ztrátu rychlosti Ferrari nemá vysvětlení.

„Bylo to vždycky hodně těsné. Poslední závody nebyly tak silné. Že jsme v závodním režimu vypadali silněji bude možná dáno tím, že Mercedes nemusel jet naplno. Takže ten celkový obrázek mít nikdy nebudeme,“ dodal Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář