Silné gesto Lewise Hamiltona: Trofej FIA zanechal na galavečeru

Lewis Hamilton přijel na galavečer FIA do Baku, aby si vyzvedl cenu za třetí místo v šampionátu F1 pro rok 2023 - a pak ji tam nechal...

Štítky: FIA Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 10. 12 2023 — GPF1.cz

Lewis Hamilton daroval svou oficiální trofej pro šampiona roku 2023 jednomu z fanoušků poté, co ji “zapomněl” na slavnostním předávání cen FIA v Baku.

Hamilton poprvé v kariéře skončil v mistrovství světa na třetím místě a zúčastnil se slavnostního ceremoniálu, na kterém byli Max Verstappen a Red Bull oficiálně korunováni mistry světa spolu s dalšími vítězi šampionátů FIA, včetně Formule E a mistrovství světa v rallye.

POJĎ S NÁMI NA EXKLUIVNÍ PŘEDPREMIÉRU FILMU FERRARI:
VSTUPENKY ZDE

Slavnostní ceremoniál se však konal několik dní poté, co FIA kontroverzně zahájila a následně ukončila vyšetřování šéfa Mercedesu Tota Wolffa a ředitelky Akademie F1 Susie Wolffové poté, co se v médiích objevilo tvrzení, že si dvojice navzájem sdělovala důvěrné informace.

To vedlo k tomu, že všech devět ostatních týmů vydalo prohlášení na podporu Susie Wolffové, kterou toto tvrzení “hluboce urazilo”, zatímco Mercedes vede kvůli této situaci aktivní soudní řízení s řídícím orgánem F1.

Hamilton se k FIA vyjádřil kriticky, označil ji za “nepřijatelnou” a po oficiálním ceremoniálu nechal svou trofej za třetí místo na místě a daroval ji šťastnému fanouškovi: