Komisaři jsou zaujatí proti Španělům (nebo jen proti jednomu)

Fernando Alonso chce jednat s prezidentem FIA Mohammedem Ben Sulayemem poté, co se domnívá, že rozhodnutí komisařů při nedávných závodech F1 se jeví jak protišpanělská.

Štítky: Fernando Alonso FIA Zveřejněno 5. 05 2024 — GPF1.cz

Alonsovy komentáře přicházejí poté, co byly jezdci Aston Martinu uděleny nedávné tresty: v Austrálii za incident s Georgem Russellem na konci závodu a ve Sprintu v Číně, kde mu byly uděleny trestné body za útok na Carlose Sainze.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

V Miami se Alonso také zapletl do incidentu v první zatáčce s Lewisem Hamiltonem během Sprintu, v němž jezdec Mercedesu donutil Alonsa narazit do týmového kolegy Lance Strolla, přičemž byl vyřazen i Lando Norris. Tento incident stewardi sice vyšetřovali vyšetřovali, ale posoudili jej jako závodní incident, ve kterém nikdo z účastníků nenese “převážnou vinu”, což vedlo Alonsa k prohlášení, že chce jednat s Ben Sulayemem.

“Cítím, že na národnosti záleží,” řekl Alonso. “Budu mluvit s Mohammedem, s FIA. Potřebuji se ujistit, že s mou národností není nic v nepořádku nebo něco, co by mohlo ovlivnit jakékoli rozhodnutí. Nejen kvůli mně, ale také kvůli budoucí generaci španělských jezdců – je třeba je chránit.”

Musel jsem otevřít prostor, protože Hamilton přijížděl na vnitřek bez kontroly nad vozem,” tvrdil Alonso. “Kdybych to udělal já, určitě bych dostal trest.”

Španělský jezdec se dokázal do Velké ceny Miami kvalifikovat pouze na 15. místě, což označil za “zklamání” po změně nastavení, které “pravděpodobně nefungovalo podle očekávání” mezi sprintem a hlavní kvalifikací.