Šéfové GP Nizozemska Hamiltonovi slibují “opravdové fanoušky”

Promotér a generální ředitel Velké ceny Nizozemska Jan Lammers Lewisovi Hamiltonovi přislíbili v rámci víkendu v Zandvoortu přítomné slušné fanoušky. Vedení Grand Prix reaguje na nepřizpůsobivé chování fanoušků v Rakousku.

Štítky: GP Nizozemska Lewis Hamilton Zveřejněno 15. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Víkend na Red Bull Ringu byl poznamenán rasistickým, misogyniím a homofobním chováním ze strany některých fanoušků. Postoj některých jedinců pořádně zvedl mandle i generálnímu řediteli GP Nizozemka a bývalému pilotovi F1.

Jan Lammers popsal názory některých diváků jako ‚patetické, hloupé a velmi trapné‘. Lammers ale obavy z dalších problémů nemá, spíše naopak. Je přesvědčen, že v Zandvoortu se objeví zejména ti nejlepší a slušní fanoušci.

„Myslím si, že skutečný fanoušek v oranžovém oblečení teď rád předvede, jak se má fandit, takže neočekávám žádné problémy. Mám pocit, že závod v Nizozemsku bude příležitostí ukázat, že máme slušné diváky.

Jsem si docela jistý v tom, že nizozemská veřejnost se bude chovat slušně. Ráda prokáže, že zde přijímáme každou osobnost a rozhodně i sedminásobného šampiona F1. Vycházíme zde jeden druhému vstříc,“ zakončil Lammers.

V Rakousku se odehrál ještě jeden incident. Několik dospělých mužů nadzvedávali sukni mladé ženě, která na tribuně fandila Lewisi Hamiltonovi. Skupina dívce sdělila, že si nezaslouží úctu a respekt kvůli tomu, komu fandí. Dívka pochází z České republiky.

Incident zaznamenal i samotný Mercedes, který ještě v průběhu závodu dívku našel a dovolil jí sledovat zbytek Velké ceny přímo z garáže stříbrných šípu. Lammers podobné chování zcela neakceptuje a případné podobné incidenty nehodlá tolerovat.

„Takoví lidé nejsou Maxovi fanoušci. Možná na sobě mají týmovou čepici Red Bullu a možná jsou oblečeni do oranžové barvy, ale nejsou to lidé, kteří mají rádi sport. Takové chování je naprosto nepřípustné,“ dodal rozhořčený ředitel Grand Prix Nizozemska.