Red Bull je dál, než jsme si mysleli, uznává Hamilton

Lewis Hamilton po úvodním závodě sezony v Bahrajnu přiznal, že Mercedes je "dál za Red Bullem, než jsme si mysleli".

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Red Bull Zveřejněno 3. 03 2024 — GPF1.cz

Hamilton startoval do prvního závodu roku z devátého místa na startovním roštu a dojel sedmý, dvě místa za týmovým kolegou Georgem Russellem. Vzhledem k tomu, že Red Bullu získal první dvě místa a Russell ve vedoucím Mercedesu skončil 46 sekund za vítězem Maxem Verstappenem, Hamilton přiznává, že si Mercedes myslel, že bude tento víkend blíže mistrům světa.

“Myslím, že v týmu asi cítíme trochu zklamání,” řekl Hamilton po závodě. “Rozhodně jsem doufal, že tento víkend budeme lepší, než jsme byli. Byl to těžký závod. Se všemi je to velmi těsné. Degradace pneumatik je samozřejmě vysoká. Určitě je spousta oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit. Očividně jsme za Red Bully dál, než jsme si mysleli, že jsme.”

Přestože Hamilton obětoval svůj páteční kvalifikační výkon s nastavením, které bylo údajně vhodnější pro závod, nedokázal ve velké ceně najít zisky, v něž doufal.

“Chci říct, že auto je spolehlivé, ale myslím, že dnes to byl v autě boj,” přiznal. “Dával jsem do toho všechno, ale ve srovnání s některými ostatními před námi tam nebylo moc výkonu. Myslím, že kdybych se lépe kvalifikoval, byl bych samozřejmě o pěkných pár míst vpředu, protože poslední stint byl dobrý. Takže dnes to bylo o objevování. Zjistil jsem toho o autě hodně a je toho hodně, co můžeme zlepšit, jsem si jistý, že to tým udělá.”

Hamilton i jeho týmový kolega Russell byli během závodu požádáni, aby se pokusili krotit teplotu pohonné jednotky volnější jízdou. Šéf týmu Mercedes Toto Wolff tvrdí, že to nevysvětluje jejich výkonnostní deficit oproti soupeřům.

“Je to zvláštní, protože chlazení nás stálo poměrně hodně,” řekl Wolff. “Ve chvíli, kdy potřebujete zvolnit, pneumatiky už nejsou ve správném teplotním intervalu a pak jde všechno do háje. Ale to je něco, co chápeme. Přesto však bylo tempo horší, než jsme očekávali.”

Ačkoli je bahrajnský okruh všeobecně považován za okruh s netradičními vlastnostmi ve srovnání s jinými tratěmi v počáteční fázi kalendáře, Wolff věří, že výkon týmu v Bahrajnu přesně odráží jeho postavení.

“Vzhledem k problémům si myslím, že jsme na tom tak, jak jsme,” řekl. “Třetí nejrychlejší tým za Ferrari a Red Bullem – samozřejmě galaxie daleko od Maxe. Takže musíme analyzovat.”