Schumacher: Bodovat jsem mohl už dřív, tápali jsme s nastavením auta

Ve Velké ceně na Silverstone si dojel pro první body, o týden později v Rakousku to bylo ještě lepší – Mick Schumacher skončil šestý. Tlak na Haas i německého závodníka tak polevil.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 15. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

„Teď jsme na 10 bodech, což je celkem hezké. Mohlo by jich být 12, kdybychom v Silverstone skončili sedmí,“ naráží Mick Schumacher na těsný souboj až na cílovou čáru s Maxem Verstappenem. „Pro tým je to skvělé, dojet znovu s oběma vozy na bodech, dvakrát za sebou.

Úplně jsme to nečekali, ale je to příjemná změna. Bodovat jsme mohli mnohem dříve. Každopádně myslím, že teď jsme ukázali potenciál nejenom auta, ale i jezdců. Už víme, co potřebujeme k tomu, aby naše auto bylo rychlé,“ prohlašuje sebevědomě.

„Měli jsme silný vůz na začátku sezony. Zatímco ostatní nasazovali vylepšení, my se možná trochu ztratili z hlediska nastavení. Ale to jsme zvrátili, teď máme velmi dobré nastavení a ostatní se možná trochu trápí se svými balíčky. Z toho pak vznikají podobné výsledky,“ odkazuje Schumacher na šesté místo z Rakouska.