Šéf Red Bullu Horner: Když se někdo chová jako blbec, řeknu mu to

V roli šéfa týmu Red Bull působí od jeho samotného začátku v F1, tedy od roku 2005. Proto Christian Horner ví, že na to, aby si bral servítky, není v královně motorsportu čas. „Když se někdo chová jako blbec, řeknu mu to,“ tvrdí.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 25. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

Red Bull se letos dostával často do hledáčku médií, zejména kvůli Hornerově slovní válce se šéfem Mercedesu Totem Wolffem. Horner však popírá, že by on nebo jeho tým nezvládali své emoce. „Myslím, že s emocemi jsme hospodařili docela dobře,“ odpověděl na dotaz Sky F1, který mu položil bývalý pilot, Brit Damon Hill.

„Neukazovali jsme se na kamery, nedělali žádná obskurní gesta a podobné věci,“ dodal Horner v narážce na Wolffa, který si v podobných věcech libuje.

Za napomenutí šéfa Red Bullu FIA schovává neochotu vlastní sebereflexe

Hill si s Hornerem dovolil nesouhlasit a oponoval tím, že letos se mu Red Bull zdál až dost průbojný. „Jsem prostě přímý a říkám, co si myslím. Když si myslím, že se chováš jako blbec, tak to ti taky řeknu,“ krčil šéf Rudých býků rameny.

Ten ale současně uznal, že zašel příliš daleko, když jednoho z katarských maršálů o víkendu nazval darebákem. „Mluvil jsem s FIA a omluvil jsem se. Nebylo mým záměrem nikoho urazit. Moje frustrace nebyla způsobena maršálem, ale celkovou situací,“ vysvětli situaci z kvalifikace, za kterou Max Verstappen vyfasoval penalizaci.