O tom, jak chce Hamilton pomoci Russellovi k titulu

Sedminásobný šampion bude mít od příští sezony nového týmového kolegu – talentovaného George Russella, který přichází z Williamsu. Hamilton se rozpovídal o svém vztahu s novou vycházející hvězdou a doufá, že on sám bude mít na Russella pozitivní vliv.

Štítky: 2022 George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 27. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Od roku 2017 byl doteď Britovým kolegou nekonfliktní Valtteri Bottas, ten ale příští rok bude závodit za Alfu Romeo. Na Finovo místo usedne šampion GP3 a formule 2 George Russell, od kterého Hamilton očekává silné výsledky.

Třiadvacetiletý mladík je povýšením do Mercedesu nadšený a podle vlastních slov mu bude velkou ctí spolupracovat s Hamiltonem. Obhájce titulu mistr světa se nyní rozpovídal o vztahu, který mezi sebou oba dva mají.

„George je velmi respektovaný napříč celým paddockem. Je to velmi talentovaný kluk, o kterém lidé slyší už od jeho debutu v F1. V tuto chvíli je mezi námi dobrá atmosféra a věřím, že v podobné harmonii budeme pokračovat i do budoucna.

Bude to poprvé, kdy bude mít dobré auto a bude chtít využít své šance, což je přirozené a naprosto v pořádku. Jsem přesvědčen, že bude chtít hlavně zazářit. Vím to, v té samé situaci jsem byl já v roce 2007, kdy mě posadili vedle Alonsa,“ uvedl Hamilton.

Nicméně, ani Lewis Hamilton nemládne a uvědomuje si, že ve formuli 1 nebude napořád a vzhledem k tomu, v jaké fázi kariéry se Brit nachází, chce Russellovi pomoc k titulu mistra světa a mít pozitivní vliv na jeho budoucí kariéru.

„Opravdu si přeji, aby George jednoho dne uspěl. Já už se nacházím spíše na konci své kariéry a po mě tu bude mnoho dalších talentovaných kluků a byl bych rád, kdyby se zde našel další Brit, který by reprezentoval naši zemi, a tím Britem může být George.

Skutečně doufám, že se mu podaří se dobře sžít s týmem a že jeho výsledky budou stále lepší a lepší. Nejde jen o rychlost, chci mu ukázat, jak efektivně pracovat s týmem, jak pracovat s poskytnutými daty a mnoho dalšího,“ uzavřel zkušený pilot Mercedesu.