Šéf Mercedesu Wolff má novou smlouvu do roku 2026 – na výkonech nezáleží

Šéf Mercedesu Toto Wolff prohlásil, že je plně odhodlán vést tým Formule 1 další tři roky, přičemž jeho nová smlouva neobsahuje žádné výkonnostní klauzule.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 15. 01 2024 — GPF1.cz

V exkluzivním rozhovoru pro deník The Daily Telegraph Wolff prozradil, že se nedávno dohodl se svými spoluakcionáři na nové smlouvě, podle níž zůstane v čele týmu minimálně do konce roku 2026. Tři zúčastněné strany, Wolff, majitel INEOS Jim Ratcliffe a generální ředitel Mercedes-Benz Ola Kallenius, se shodli, že nejlepší cestou vpřed je zajistit stabilní vedení týmu F1, který se snaží dostat zpět do čela F1.

Wolff, který vlastní 33 % týmu, k tomu řekl:

“Myslím, že nejdůležitější věcí mezi námi třemi je, že si navzájem důvěřujeme. Nakonec chci jako akcionář sám co nejlepší návratnost investice. A nejlepší návratnost investice je vítězství. Nebudu se snažit držet pozici, o které si myslím, že ji někdo udělá lépe než já. Ujišťuji se, že mám kolem sebe lidi, kteří mi mohou říct opak. Nakonec jsme se rozhodli my tři: “Pojďme do toho znovu.”

Nedostatek úspěchů Mercedesu v uplynulých dvou sezonách, kdy získal pouze jedno vítězství, zatímco konkurenční Red Bull urval dva tituly po sobě, vyvolaly řeči o tom, že by Wolff mohl být pod tlakem, aby si udržel svou práci, pokud nedojde ke zvratu ve výsledích týmu.  Wolff však trvá však na tom, že jeho budoucnost nebude nijak souviset s tím, co tým předvede na trati, protože ve smlouvě nemá žádnou výkonnostní doložku.

“Nikdy jsem neměl výkonnostní doložku,” řekl. “Buď si navzájem věříte, nebo ne. A my jako akcionáři máme shodu.”

Wolff si myslí, že největším rizikem je pro něj vlastně najít motivaci pokračovat, pokud by úspěch byl snadný, místo aby byl frustrovaný a odešel, pokud by se situace nezlepšila.

“Jsem součástí tohoto týmu v různých funkcích,” dodal. “Jsem spoluakcionářem. Jsem členem představenstva. To jsou věci, které se nezmění, ať už budu mít jakoukoli výkonnou nebo nevýkonnou funkci. Ale cítím se dobře. Riziko pro mě vždy představuje spíše nuda než vyhoření. A proto přijímám výzvy, které dnes máme, i když mi někdy připadá, že je velmi, velmi těžké je zvládnout.”