Šéf Mercedesu Toto Wolff by prý uvítal, kdyby Hamilton už skončil

Bývalý vlastník komerčních práv F1 Bernie Ecclestone si myslí, že šéf týmu Toto Wolff a ostatně i celý Mercedes už mají Lewise Hamiltona plné zuby. Na vině je údajně to, že se v náročnější sezoně 2022 Brit příliš nesnaží.

Štítky: Bernie Ecclestone Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 27. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Mercedes nezažívá ideální mistrovství světa. Nový vůz W13 přinesl několik problémů, se kterými se překvapivě trápí více sedminásobný šampion. Kolega Russell oproti tomu dokázal každý závod dokončit v nejlepší pětce.

Hamiltonovi aktuální smlouva s Mercedesem končí na konci roku 2023. Bývalý majitel F1 ale připouští možnost, že Brit by se z týmu mohl poroučet i dříve. Nejpravděpodobnější chvílí na konec v Mercedesu by bylo zakončení letošního šampionátu.

„Lewis by mohl svou sedačku prodat Totovi. Dal by mu ji za polovinu svého platu a mohl by z F1 klidně odejít. Myslím, že Wolffovi to nikdo říkat nemusí, protože i on sám ví o této možnosti. Rozhodně by mě podobný krok nepřekvapil.

Pro Lewise je to těžké, není na vrcholu a nemá tolik pozornosti, kterou asi vyžaduje. Možná i proto se obléká do těch svých legračních šatů, aby si ho lidé všimli aspoň takhle,“ vyjádřil se velice ostře Ecclestone k sedminásobnému šampionovi.

Bývalý majitel F1 se také vyjádřil na adresu George Russella. Podle Brita odvádí krajan Russell excelentní práci, nemyslí si ale, že je nový pilot Mercedesu o tolik lepší než Hamilton. Možná je to dáno nepříliš velkou snahou Hamiltona, což by mohlo Mercedese pobouřit.

„Překvapuje mě, jak na tom Russell v porovnání s Hamiltonem je. Je to tím, že je Russell tak skvělý anebo Hamilton neodvádí skvělou práci? Pravděpodobně je to kombinace obojího, a to si myslím, že Tota Wolffa vyloženě štve.

Podle mě už mají Lewise u Mercedesu plné zuby. Není to tak, že bych Lewise neměl rád a jen tak ho kritizoval. Je ale očividné, že nyní sledujeme Hamiltona, který není připravený vrátit se a zase vyhrávat, jako to dělal v minulosti.

Nevím, jestli pomáhá spíše Russellovi a chce mu v týmu vytvořit silnou pozici, nevím, jestli pořád pracuje s inženýry tak usilovně jako před lety a vlastně ani nevím, jestli to Lewise zajímá a zda má ještě vůbec nějakou motivaci,“ dodal Ecclestone.