V čem má Russell ve srovnání s Hamiltonem rezervy?

George Russell vnímá svou pozici vedle Lewise Hamiltona jako privilegium a také popsal kvality sedminásobného šampiona, které na něj zapůsobily. Zároveň se Russell rozpovídal o letošní sezoně, se kterou je relativně spokojen.

Štítky: George Russell Mercedes Zveřejněno 27. 06 2022 — Vašek Štěpánek

George Russell ve své první sezoně s Mercedesem získal už tři podia. Zároveň je Brit jediným pilotem, který všechny odjeté závody dokončil v TOP 5 a v šampionátu je před svým týmovým kolegou Hamiltonem už o 34 bodů.

Jak ale vnímá svou dosavadní sezonu samotný Russell? Pilot Mercedesu je se sebou relativně spokojen, existuje ale prostor pro zlepšení. Zároveň strhl pozornost na Hamiltona, který jej inspiroval svou prací v týmu a v momentech, které kamery nezachytí.

„Myslím si, že to není špatné. Samozřejmě je zde mnoho oblastí, ve kterých se mohu a musím zlepšit. Celkově jsem ale spokojen. Vážím si své pozice vedle někoho jako je Lewis. Je úžasné vidět, jak pracuje a co v týmu dělá.

Hodně se od něj (Hamiltona) učím. To, jak pracuje s inženýry, jak rozumí své pozici v týmu a jaký má přehled společně s tím, jak motivuje tým, je až inspirující. Je škoda, že lidé tohle nevidí anebo to nedokáží ocenit,“ vyzdvihuje svého kolegu Russell.

24letý závodník v Mercedesu je jediným, který dokázal v letošní sezoně získat body v každém závodě. Russell je tak nadšený, že společně s týmem využívají příležitosti a doufá, že se ve druhé polovině roku ještě zlepší.

„Je skvělé, že jsme s týmem zatím dosáhli toho, čeho jsme dosáhli. Myslím si, že momentálně je to maximum možného. Musíme pokračovat v práci a snažit se dostat naše auto na další úroveň, potom snad přijdou i ta vítězství.

V tuto chvíli se na věci musím dívat tak, jak jsou, musím být realista. Rozhodně jsme ale našli několik pozitiv, která snad přeneseme i do další fáze šampionátu. Jako tým pracujeme tvrdě a věřím, že se nám tato práce vyplatí,“ zakončil Russell.

Mercedes plánuje přivézt do Silverstonu další balík úprav. Obecně se v Anglii očekává bod zlomu. Pokud bude monopost W13 rychlejší, tým bude pokračovat ve zvoleném konceptu, v opačném případě už Toto Wolff avizoval možné změny od příští sezony.