Pilot Williamsu Latifi je zoufalý z toho, jak nedokáže to co kolega Albon

Nicholas Latifi výrazně zaostává za svým týmovým kolegou Alexanderem Albonem. Kanaďan považuje aktuální situaci za záhadu a neví, jak se k druhému jezdci Williamsu přiblížit.

Štítky: Nicholas Latifi Williams Zveřejněno 28. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Měl být lídrem týmu, namísto toho prožívá Latifi velmi těžkou sezonu. Kanaďanův zatím nejlepší výsledek je 14. místo z Velké ceny Miami. Aktuálně je pilot Williamsu jedním za dvou jezdců, kteří letos ještě nezískali ani bod.

Red Bullem zapůjčený Albon je naopak příjemným překvapením – svého kolegu pravidelně poráží jak v závodech, tak kvalifikacích a dokázal už dvakrát bodovat. V Austrálii získal Thajec bod za desáté místo a v Miami skončil devátý.

Latifiho mizérie pokračovala také v domácím závodě v Montrealu, kde skončil 16. a závodem se spíše protrápil. To samozřejmě jen utvrdilo spekulace, že na konci letošní sezony bude Latifi nahrazen australským talentem Piastrim.

„V Kanadě jsme neměli tempo. Ztráceli jsme za každých podmínek, ať už bylo mokro nebo sucho, nebo jsme měli málo nebo hodně paliva v nádrži. Když už se nám povedlo dostat gumy do správného okna, byli jsme pořád pozadu.

Čas do Silverstonu se snažíme využít k pochopení, proč tomu tak bylo. Musíme najít řešení, neboť je to pro mě zásadní. S týmem se snažíme zachovat chladnou hlavu, odpočinout si a na Silverstone se vrátit silnější,“ komentuje aktuální situaci Latifi.

Williams je aktuálně poslední v poháru konstruktérů. Stáj z Grove má na kontě jen 3 body a všechny jsou zásluhou Alexe Albona. Nový pilot Williamsu ale dokáže občas postoupit do Q2 a zabojovat o body, což předvedl právě i v Kanadě.

Latifi je na druhé straně už jediným pilotem, který letos vypadl pokaždé hned v první části kvalifikace a nedokáže si vysvětlit své tempo. Pro Kanaďana je letošní monopost FW44 velmi záhadný a netuší, proč Albonův vůz funguje lépe.

„Na začátku sezony jsem byl pozadu, dalo se to ale vysvětlit novými pravidly, auty a malým množstvím dat. V průběhu roku je to ale pořád stejné, jako bych se nehnul z místa a já opravdu netuším, co za tím je.

Když na datech vidím, co s autem dokáže Alex (Albon), jsem trochu nervózní, protože to není situace, ve které chce člověk být. Jak už jsme ale řekl, do Silverstonu se pokusíme najít nějaké řešení a snad se zvedneme,“ zakončil optimisticky Latifi.