Schumacher je po tvrdé havárii v pořádku, ale závodu v Džiddě se nezúčastní

Pilot Haasu se po velmi těžké nehodě nezúčastní druhého závodu letošní sezony v Saúdské Arábii. Tým tak do závodu nastoupí jen s jedním vozem, jinou možnost ani nemá.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 26. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Mick Schumacher měl v Džiddě našlápnuto k velmi solidní kvalifikaci. Do své velké nehody byl Němec na prozatímním devátém místě, které by mu zajistilo první postup do Q3 v kariéře. Během druhého pokusu ale přišla velká rána, která veškeré naděje zničila.

Během úderu do zdi byla navíc poškozena Schumacherova vysílačka, proto během přenosu neměli diváci možnost slyšet uklidňující slova, že je pilot v pořádku. Schumacher zůstal při vědomí a se záchranným týmem komunikoval.

Po nehodě byl syn sedminásobného šampiona převezen do lékařského centra, které je přímo v zázemí areálu okruhu. Poté byl Schumacher letecky transportován do nemocnice kvůli dalším preventivním vyšetřením, pozdě večer byl z nemocnice propuštěn.

Haas tak do závodu nastoupí pouze s jedním vozem. Podle pravidel ani stáj jiného pilota nasadit nemůže, neboť se nezúčastnil kvalifikace – tedy se nekvalifikoval do závodu. Důležité je, že Mick je v pořádku a bez zranění.