Pérez k životnímu výsledku: Takové kolo bych nezopakoval ani za tisíc pokusů

Kolo Sergia Péreze, které mu zajistilo historicky první pole position v 11leté kariéře, vnímá samotný Mexičan jako své nejlepší, které kdy zajel. Podle slov vítěze kvalifikace by takové kolo už nedokázal zopakovat.

Štítky: Christian Horner Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 27. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Pilot Red Bullu na své první vítězství v kvalifikaci čekal 214 Velkých cen, což je rekord. Během kvalifikace na Grand Prix Saúdské Arábie 2022 Pérez toto čekání konečně utnul a stal se historicky prvním Mexičanem, který v F1 získal pole position.

„Chvíli to trvalo, že?“ vtipkoval Pérez po kvalifikaci. „Bylo to úžasné kolo. Myslím si, že kdybych měl dalších tisíc pokusů, nezopakoval bych tento výkon. Je to neuvěřitelné, bylo to nejlepší kolo v mé kariéře, to rozhodně.

Nečekali jsme, že bychom dnes mohli soupeřit s Ferrari, zdálo se nám to nereálné. My jsme se soustředili na ideální nastavení pro závod. Na zítřek se proto opravdu těším, když vím, že startujeme tam, kde startujeme,“ dodal přešťastný Pérez.

Ze svého pilota má radost také šéf Red Bullu Christian Horner. Pro tým je to dobré znamení, nový monopost RB18 by tak mohl být více ‚tvárným‘ autem. Svéráznost předchozích modelů de facto umožňovala rychlou jízdu jen Verstappenovi.

„Mám z Checa (Sergia Péreze) opravdu velkou radost, čekal na to opravdu dlouho. Nikdo z nás nečekal, že bychom mohli bojovat s Ferrari, proto je tahle pole position tak úžasná. Checo si to za tu tvrdou práci, kterou hlavně o sobotách odvádí, velmi zaslouží.

Je to teprve podruhé, kdy Checo porazil Maxe v kvalifikaci. Dnes to dokázal na té nejtěžší a té nejnebezpečnější trati v kalendáři, což mu určitě dodá sebevědomí i do dalších kvalifikací, jsem o tom přesvědčen,“ okomentoval Pérezův výkon Horner.

Šéf rudých býků si také pochvaluje vlastnosti nového vozu. „Letošní auto je rozhodně více benevolentní, co se jezdeckých stylů týče. Dříve jsme měli velmi svérázný vůz, to jsme letos změnili a hned vidíme, že Checovi se s ním jezdí lépe,“ dodal Horner.