Mick Schumacher může zůstat rezervním pilotem Mercedesu, navzdory jednání s Alpinem

Podle Toto Wolffa si Mick Schumacher může udržet rezervní místo v Mercedesu, i když se upíše týmu Alpine.

Štítky: Mercedes Mick Schumacher Motorsport Zveřejněno 18. 09 2023 — GPF1.cz

Wolff jako šéf Mercedesu letos udržel Schumacherovu kariéru ve Formuli 1 při životě poté, co se ho kvůli špatným výkonům zbavil Haas. Čtyřiadvacetiletý Němec doufal, že se na startovní rošt vrátí v roce 2024, ale vzhledem k tomu, že většina míst v týmech F1 je zavřená, Schumacher podle zpráv jedná s Alpinem o startu ve vytrvalostních závodech.

Kromě toho, že má Alpine svůj tým F1 v Enstone, bude příští rok závodit v Le Mans a ve vytrvalostním mistrovství světa v nejvyšší kategorii Hypercar, kterou vlastní Renault. Ale i kdyby Schumacher podepsal smlouvu s Alpinem, syn legendy F1 Michaela Schumachera bude podle Wolffa v Mercedesu nadále vítán.

“Mick tu má místo jako rezervní jezdec – je součástí rodiny,” řekl deníku Bild. “Doufáme, že u nás zůstane v této roli a že mu dáme čas v autě.”

Wolff zároveň připustil údajná Schumacherova jednání s Alpinem.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Pokud se mu podaří získat místo u jiného výrobce ve WEC, ve sportovních vozech nebo někde jinde, vždycky bude mít tuhle domácí základnu tady,” řekl Rakušan. “Ať už bude dělat jakýkoli program bokem, může u nás zůstat jako rezervní jezdec, pokud to bude možné i z druhé strany,” dodal Wolff.

Schumacher byl během závodního víkendu v Singapuru spatřen, jak navštěvuje hospitality týmu Alpine, ale je možné, že se jen poflakoval se svým přítelem Jackem Doohanem. Michael Schumacher pojmenoval svého syna po slavném otci rezervního jezdce Alpine Jacka Doohana, několikanásobném motocyklovém mistru světa Micku Doohanovi – dlouholetém Michaelově příteli.