Kariéra Micka Schumachera byla “vedena špatně”

Bernie Ecclestone prohlásil, že kariéra Micka Schumachera byla až doposud vedena naprosto špatně.

Štítky: Bernie Ecclestone Mick Schumacher Zveřejněno 19. 12 2023 — GPF1.cz

Mick Schumacher loni po dvou sezónách strávených v týmu Haas čekal na angažmá v Mercedesu. V rozhovoru pro německý portál Sport.de hovořil Bernie Ecclestone o kariéře 24letého jezdce. Před několika lety panovalo velké vzrušení, když se zdálo, že se jméno Schumacher vrátí na startovní rošt Formule 1. Během své druhé sezóny ve Formuli 2 se jeho výkony dostaly na jinou úroveň a podařilo se mu vyhrát šampionát před Callumem Ilottem a Yuki Tsunodou. To mu vyneslo místo na startovním roštu s týmem Haas díky jeho spojení s Ferrari, ale tým Günthera Steinera se potýkal se zadními příčkami startovního roštu.

Za dva roky u Haasu získal Schumacher vedle Nikity Mazepina a Kevina Magnussena pouhých 12 bodů. Dán ukázal, co týmu chybí, a Steiner se nakonec rozhodl, že Schumachera letos nahradí Nico Hülkenberg. Ecclestone se domnívá, že Ferrari i Haas špatně řídily Schumacherovu kariéru ve Formuli 1. Čtyřiadvacetiletý Schumacher strávil rok jako testovací jezdec Mercedesu a roli si udrží i v roce 2024. Sestup do mistrovství světa ve vytrvalostních závodech udrží jeho dovednosti v kondici, ale pokud nezíská titul, bude těžké se do formule 1 znovu prosadit. Ecclestone o mladém Němci řekl:

SHÁNÍŠ ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁREK?
PŘEDPREMIÉRA FILMU FERRARI s TALKSHOW –
VSTUPENKY ZDE

“Musí bojovat, musí vydržet a ukázat, že je stále schopen podávat dobré výkony. Lidé si ho pak najdou a on nemusí hledat lidi, kteří mu nabídnou možnost závodit. V nejlepším případě ho lidé uvidí a řeknou si: Potřebujeme ho. A ne naopak: on hledá někoho, kdo ho přijme kvůli jeho jménu. Měl by zapomenout na své jméno a rozvíjet se jako člověk.

Například v Red Bullu by mu lépe rozuměli, pomohli by mu a vedli ho nahoru.”

Na otázku, co si bývalý šéf F1 myslí o Schumacherově cestě do WEC a zda to byl správný krok, 93letý Schumacher odpověděl:

“Je to asi jediná a nejlepší věc, kterou může v tuto chvíli udělat. Je dobře, že se může ukázat, ideálně dobrými výkony. Pak by se mohlo stát, že se odpovědní ve Formuli 1 zamyslí a řeknou si: ‘Možná jsme udělali chybu. ‘ Zkusíme to znovu. Těžká otázka zní: Jak a kdy?” dodal.

Ecclestone dále uvedl, že Schumacher byl pod vedením Günthera Steinera v Haasu “ve špatných rukou” a v důsledku toho to ovlivnilo jeho kariéru. Red Bull by se sice o Schumachera staral možná lépe, ale pokud jde o jeho jezdce, je pravděpodobně ještě více nemilosrdný k jezdcům.

Nyck de Vries v letošní sezoně absolvoval 10 závodů bez bodu a v důsledku toho byl nahrazen Danielem Ricciardem. Schumacher musel čekat téměř 30 závodů, než zaznamenal své první umístění v první desítce, a je těžké si představit, že by mu Red Bull a AlphaTauri dopřáli tolik času na startovním roštu, než by přinesl výsledky. Němec se chce vrátit na startovní rošt v roce 2025, ale to se v jeho pozici bude snáze říkat než dělat.