Schumacher doplácí na nehody, technické novinky dostane jen Magnussen

Americký tým Haas veze do Maďarska větší a letos také jediný balík úprav na svůj monopost. Na Hungaroringu si ale novinky užije pouze Magnussen. Schumacher bude mít k dispozici starou specifikaci auta. Šéf týmu Günther Steiner potvrdil, že mladý Schumi tím tak platí za své předešlé incidenty.

Štítky: Günther Steiner Haas Kevin Magnussen Mick Schumacher Zveřejněno 28. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Sezona Micka Schumachera a de facto celého Haasu je jako na houpačce. Velké nehody a také slabé výsledky střídají silné chvíle a naopak. V tuto chvíli se zdá, že mladý Němec začíná sbírat ztracenou půdu pod nohama a zlepšuje se.

Až do závodu ve Velké Británii to ale letos v podání Schumachera vypadalo na vcelku solidní propadák. Týmový kolega Magnussen byl pravidelně silnější jak v závodech, tak kvalifikacích a také měl rozrostlé bodové konto.

Aby toho nebylo málo, syn sedminásobného šampiona netrpěl pouze menší rychlostí, dělal také řadu velkých a drahých chyb – především v Saúdské Arábii a Monaku. I tyto incidenty rozhodly, kdo se v Maďarsku dočká vylepšení.

„Plánovali jsme to celkem dlouho dopředu. Původně jsme chtěli nové díly nasadit už na Paul Ricard, ale zpozdili jsme se. Vylepšení teď dostane pouze Kevin a Mick by se měl dočkat při dalším závodě v Belgii.

Není to tak, že bychom upřednostňovali jednoho před druhým. O této věci se rozhodovalo v době, kdy Mick dělal řadu chyb a stál nás hodně peněz. Nechtěli jsme riskovat, že by rozbil i naše nejnovější upgrady,“ vysvětlil situaci Steiner.

Italsko-německý manažer rozhodnutí o nasazení nových dílů jen u Magnussena vnímá tak, že Schumacher i teď de facto odpykal trest za své předešlé incidenty a doufá, že druhá polovina roku bude v podání německého závodníka podstatně lepší.

Podobnou naději má Steiner také k novým dílům, pořád je ale hodně opatrný. „Ve Francii jsme se hodně propadli, ale předešlé závody se nám povedli. Ukazuje to naše umění jet rychle i bez většího množství novinek, už dříve jsem zmínil, že upgrady jsou přeceňovány.

Rád bych si přál, aby nás nové díly posunuly pořadím vzhůru, ale musíme být opatrní. Klidně se také může stát, že nám aktualizace rozhodí filosofii našeho auta. Obecně si ale myslím a doufám, že půjdeme nahoru,“ očekává Steiner.