Sauber příští rok s Ericssonem a Leclercem?

Světlo světa už brzy prý spatří oficiální prohlášení Sauberu, ve kterém oznámí konec Pascala Wehrleina. Oproti původnímu očekávání ale zůstane Marcus Ericsson, ke kterému se přidá Monačan Charles Leclerc.

Štítky: Sauber Zveřejněno 31. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože se původně počítalo, že ze Sauberu se pro rok 2018 stane juniorka Ferrari a závodit za švýcarský tým budou Maranellští junioři Charles Leclerc a Antonio Giovinazzi, situace se zřejmě poněkud změnila. V uplynulém týdnu nejprve Sauber přišel s prohlášením, že oproti plánu nebude jako Haas od Ferrari odkupovat všechny možné díly, protože už je příliš daleko ve vývoji vozu.

Teď navíc prosakují další zprávy o jezdeckém složení pro příští rok. Zatímco Marcus Ericsson by měl v týmu zůstat, zcela jistě se bude „pakovat“ Pascal Wehrlein, kterého nahradí šampion formule 2 Charles Leclerc. Ericssonovi zřejmě pomohly silné vazby na nové majitele Sauberu. Oficiální oznámení prý lze čekat někdy v průběhu listopadu, to zřejmě znamená do konce letošní sezony.

Pascal Wehrlein je momentálně jedním z aspirantů na sedačku u Williamsu. Pomoci by mu mohl fakt, že je juniorským pilotem Mercedesu, který britské stáji dodává pohonné jednotky. „Zatím nemám žádné novinky,“ říká o svoji situaci Wehrlein. „Probíhají ale nějaké diskuze ohledně příštího roku a doufám, že brzy už s něčím přijdeme.“

Diskuse k článku

Napsat komentář