Vystrnadí Verstappen Ricciarda z Red Bullu?

Zajímavé tvrzení předložil motoristickému světu bývalý pilot F1 Martin Brundle. Výbornými výkony z poslední doby prý Max Verstappen mohl strhnout vedení týmu na svou stranu a vybudovat si tak dominantní postavení, které v minulosti příslušelo třeba Sebastianu Vettelovi. Na řadě je teď Daniel Ricciardo. Vrátí úder, nebo radši přestoupí jinam?

Štítky: Daniel Ricciardo Max Verstappen Zveřejněno 1. 11 2017 — Josef Nekvinda

Max Verstappen v Mexiku dosáhl po vzájemné kolizi Lewise Hamiltona a Sebastiana v úvodu závodu na vítězství. Výsledky několika posledních Grand Prix navíc podle komentátora Sky Sports Martina Brundla zadělal svému týmovému kolegovi Danielu Ricciardovi na problémy.

V součtu šlo již o Verstappenovo třetí vítězství v jeho silně se rozvíjející kariéře a přišlo jen týden poté, co byl v USA připraven o stupně vítězů v důsledku pětisekundové penalizace. Naopak Ricciardo se znovu potýkal s problémy technického rázu, pro něž nakonec také odstoupil. A ačkoli je Australan v hodnocení šampionátu stále před Holanďanem, podle Brundla už ztratil pozici týmové jedničky, kterou si po odchodu Vettela vybudoval.

„Daniel neměl poslední dobou příliš štěstí stejně tak, jako jeho kolega v dřívější fázi sezony. Verstappen od něho nicméně přebral tým podobným způsobem, jako to udělal on po odchodu Vettela. Teď jej musí buď získat zpět na svou stranu, což se snadněji říká než provádí, anebo by se měl pro začátek sezony 2019 spojit s Mercedesem, Ferrari či McLarenem,“ prohlásil britský novinář, komentátor a bývalý závodník F1.

Na účet Verstappena si posléze dovolil utrousit ještě poznámku k výše zmíněnému incidentu z USA, kde jej sportovní komisaři „obrali“ třetí příčku. To okomentoval slovy: „Měl by skutečně poděkovat svým oblíbeným stewardům z Austinu, protože v Mexiku se několik dní po svém trestu objevil silnější a zřejmě nabitý odhodláním. Nizozemský mládenec se tak rychle stal přesvědčivým mužem.“

Diskuse k článku

Napsat komentář