Sainz k Leclercovi: Snažím se kousat, když je nutné kousnout

Charles Leclerc a Carlos Sainz jsou jednou z nejsilnějších jezdeckých sestav na startovním roštu, ale Španěl věří, že musí udělat více, aby využil špatných momentů svého týmového kolegy.

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 2. 01 2024 — GPF1.cz

Carlos Sainz je přesvědčen, že si musí vybrat okamžiky, kdy se mu podaří Charles Leclerc porazit svého týmového kolegu ve Formuli 1. V minulé sezóně Leclerc těsně předstihl Sainze v šampionátu jezdců (206 ku 200 bodům). Za tři roky, kdy byli týmovými kolegy, porazil Sainz Leclerca pouze v sezoně 2021. Monacký jezdec si vytvořil náskok během přechodu na vozy s přísavným efektem v roce 2022, kdy získal tři vítězství v závodech oproti Sainzovu prvnímu vítězství v Silverstone. V loňské sezóně však Sainz posílil a ve Velké ceně Singapuru získal jediné vítězství pro jezdce, který není členem týmu Red Bull.

Podcast: 15 největších chyb v F1

Ferrari doufá, že se mu podaří využít některé z těchto momentů k tomu, aby v roce 2024 snížil odstup od Red Bullu, ale Sainz věří, že si také musí vybrat své momenty, aby svého týmového kolegu na trati překonal.

“Schopnosti, které má v jednom kole, schopnosti, které má v závodě, aby se vrátil a získal pozice na startu… Tvoříme velmi dobrou dvojici. Tvoříme velmi dobrou dvojici,” řekl Sainz pro španělskou televizi DAZN. Sainz věří, že i když musí využít okamžiků, aby Leclerca porazil na trati, nesmí ztratit ze zřetele celkový týmový cíl.

“Myslím, že jsme dva jezdci, kteří spolu velmi dobře vycházejí. To je pro tým to nejlepší, mít dva jezdce, kteří na sebe tlačí,” řekl Sainz. “Máme mezi sebou zdravou rivalitu, ale vždy je pro nás prioritou tým. Snažím se kousat, když musím kousat, a snažím se ovládat, když se musím ovládat.”

Leclerc je údajně spojován s pětiletou smlouvou do konce sezony 2029 s Ferrari, zatímco Sainz rovněž usiluje o dvouleté prodloužení své současné smlouvy se Scuderií.