Pérez děkuje týmu za důvěru a slibuje letošní comeback

Sergio Perez vzdal hold svému týmu Red Bull za to, že při něm stál během jeho bojů v roce 2023, a slíbil, že se "vrátí silnější" a příště předvede konzistentnější kampaň.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 2. 01 2024 — GPF1.cz

Perez začal loňskou sezónu ve skvělé formě, když v úvodních pěti závodech získal dvě pole position a dvě vítězství, ale poté se dostal do problémů – zejména v kvalifikacích – a jeho výzva ochabla. I když se vzpamatoval a vrátil svůj rok do správných kolejí a v pořadí jezdců skončil druhý za týmovým kolegou Maxem Verstappenem, po posledním kole je dělilo neuvěřitelných 290 bodů. V projevu na nedávném galavečeru předávání cen FIA se Perez na chvíli zamyslel nad uplynulou sezonou a zdůraznil svou motivaci více bojovat v roce 2024.

“Samozřejmě jsme začali rok velmi silně, pak jsme měli trochu horskou dráhu uprostřed sezóny,” řekl Perez. “Ale nevzdali jsme se, drželi jsme jako tým pohromadě a chci poděkovat celému týmu za podporu. Prošli jsme si velmi těžkými časy, ale podařilo se nám zajistit nejlepší sezónu v historii našeho týmu [s titulem konstruktérů a jednou dvojkou v šampionátu jezdců] a poučili jsme se z těchto těžkých momentů, [takže] příští rok se vrátíme silnější.”

Podcast: 15 největších chyb v F1

Perezův šéf Christian Horner také nabídl několik povzbudivých slov – spolu s výrazným cílem – v době, kdy se Mexičan připravuje na vstup do posledního roku své smlouvy s Red Bullem.

“Být týmovým kolegou Maxe Verstappena je velmi, velmi těžká práce,” řekl Horner v rozhovoru pro Sky Sports. “Myslím, že prokázal skutečnou mentální sílu, aby se s tím dokázal vyrovnat. V příštím roce se bude muset zaměřit na soboty a zlepšit je, aby se jeho průměrná kvalifikace hodně přiblížila Maxovi. Víme, že umí závodit a má skvělé tempo, ale potřebujeme, aby startoval dál na startovním roštu, zejména pokud se bude startovní rošt sbližovat, pak si nemůžeme dovolit mít mezi Maxem a Checem mnoho aut.”

Vzhledem k tomu, že Red Bull stojí před rozhodnutím, koho v roce 2025 postaví vedle Verstappena, Horner pokračoval:

“Vůz byl pro ostatní jezdce velmi atraktivní, takže nemáme o možnosti nouzi. Samozřejmě nic nezaručujeme, ale Checo, to je náš jezdec pro rok 2024, a pokud odvede skvělou práci, budeme si ho chtít nechat i pro rok 2025, ale vše bude záležet na tom, jak se mu bude dařit a jak se osvědčí ve vztahu ke svému týmovému kolegovi.”