Russell musí respektovat svou pozici v hierarchii týmu

Bývalý jezdec Formule 1 Anthony Davidson tvrdí, že George Russell musí respektovat vysoké postavení, které si Lewis Hamilton v hierarchii Mercedesu vydobyl.

Štítky: Anthony Davidson George Russell Lewis Hamilton Zveřejněno 1. 10 2023 — GPF1.cz

Russell byl loni povýšen do seniorského týmu Mercedesu a během náročné loňské sezony německé značky udělal dojem, když dokázal překonávat Hamiltona. Bývalý jezdec Williamsu také dosáhl jedné pole position a vítězství v závodě Mercedesu v Maďarsku a Brazílii.

Hamilton však letos získal nad svým méně zkušeným parťákem opět navrch a v současné době je v pořadí jezdců o čtyři místa a 75 bodů napřed. V posledním závodě v Japonsku se napětí mezi dvojicí zvýšilo poté, co Hamilton odmítl Russellův pokus o předjetí tím, že ho v zatáčce Spoon vytlačil.

Davidson, který je v současnosti simulátorovým jezdcem Mercedesu, se domnívá, že Russell by se měl i nadále smířit s tím, že hraje druhé housle svému týmovému kolegovi, sedminásobnému mistru světa.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“V týmu rozhodně panuje hierarchie,” řekl Anthony Davidson. “A je to tak správně. Víte, Lewis si v tom týmu jako sedminásobný mistr světa tento status zasloužil a George proti tomu nemůže nic namítat. George je stále náhradníkem a odvádí velmi dobrou práci v těch případech, kdy má nad Lewisem rychlost, aby se s ním mohl skutečně utkat.

Ale dělá to takovým zdvořilým způsobem George Russella, což je docela humorné sledovat, protože vím, že v autě za volantem bude pěnit a nadávat. A proto vidíme, jak se jezdci jen těsně míjejí, jak se k sobě blíží, skoro až k nárazu, skoro až ke kontaktu, ale on je pak v rádiu hodný kluk, chová se k tomu velmi britsky.

Ale hodně se kontroluje. Vždycky to vyznívá jako: “Tohle mi nevadí, ale kdybyste mě, prosím, velmi vděčně nechali využít několik dalších příležitostí, moc bych to ocenil.” Tohle se mi líbí.

A možná bychom slyšeli trochu silnější hlas, kdyby to bylo jinak. Ale zatím si myslím, že ví, kde je jeho místo v týmu.”