“Tak to nefunguje,” odráží Norris podezření, že Red Bull ladí auto speciálně pro Verstappena

Lando Norris tvrdí, že není možné, aby Red Bull navrhl svůj závodní vůz tak, aby vyhovoval jen Maxi Verstappenovi.

Štítky: Lando Norris Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 1. 10 2023 — GPF1.cz

Verstappen zažívá velmi dominantní sezónu ve Formuli 1 a příští víkend si může ve Velké ceně Kataru zajistit svůj třetí titul. Nizozemec v průběhu sezony výrazně předčil svého týmového kolegu Sergia Pereze. Deficit mezi touto dvojicí vedl k domněnkám, že konstrukce a vývoj Red Bullu se soustředí výhradně na uspokojení potřeb Maxe Verstappena.

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff na začátku letošního roku prohlásil, že Verstappen “má tendenci ničit své týmové kolegy, protože auto je navrženo kolem něj”.

Verstappen toto tvrzení popřel a Norris nyní prohlásil, že takto tým v F1 nefunguje.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Nezáleží na týmu, aby auto navrhoval jen pro určitou osobu,” řekl Norris. “Možná je to ideální svět. Naším úkolem je dodávat výsledky bez ohledu na to, jaké auto je. Max nedávno řekl něco velmi podobného poté, co Toto pronesl poznámku o Red Bullu. Nemyslím si, že můžete jen tak pro někoho navrhnout auto.

Takhle to prostě nefunguje. Záleží hodně na jezdci, jak bude řídit auto, které dostal. Takhle si myslím, že pokud budu nakonec z jakéhokoli důvodu pomalejší než moji týmoví kolegové, pak neodvádím dostatečně dobrou práci.

Je to tak jednoduché. Je to práce jezdce. Proto jsme tady, [abychom tu práci odvedli].”