Räikkönen v kvalifikaci tolik nevěřil pneumatikám

Drahocenná chyba v nejhorší okamžik stála Kimiho Räikkönena lepší výsledek v kvalifikaci na letošní GP Kanady. Do závodu odstartuje ze druhé řady, kterou bude sdílet s krajanem Valtterim Bottasem z Mercedesu.

1 Štítky: Ferrari GP Kanady Kimi Räikkönen Zveřejněno 10. 06 2017 — Tomáš Richtr

Kimi Räikkönen v kvalifikaci ztrácel 0,8 sekundy na vítěze Lewise Hamiltona a 0,3 sekundy na kolegu Sebastiana Vettela. Mistr světa z roku 2007 hořekuje nad chybou ve druhé zatáčce, která přišla v nejhorší moment.

„V posledním kole jsem byl hodně rychlý, ale v zatáčce č. 2 jsem udělal chybu,“ litoval Räikkönen. „Trochu jsem se zlepšil, ale nepovedlo se mi to kolo moc dobře. A za to samozřejmě musím teď zaplatit. Dneska to bylo na dráze trochu náročnější. Nepodařilo se mi pro pneumatiky najít takový cit. Ale to se prostě stává.“

Räikkönen není překvapen relativně velkou ztrátou na pole position.

„Na okruhu jako je tento stačí udělat chybu v jedné zatáčce a přijdete o velké množství času. Naše auto je hodně dobré, ale z nějakého důvodu jsme dnes nebyli v kvalifikaci dostatečně dobří.

Ale v závodě se toho může hodně stát, je to tu často hektické. Tady nikdy nevíte. Je to jedno z míst, kde se situace mění velmi rychle. Zítra se pokusíme znovu a uvidíme, co se stane. Budeme mít dobrou rychlost.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Räikkönen v kvalifikaci tolik nevěřil pneumatikám”

  1. premech napsal:

    Můžete prosím přestat používat to strašidelné spojení „mít dobrou rychlost“? Stačí, že budou prostě rychlí, ne? 🙂

Napsat komentář