Vettel očekává, že závodní rychlost Ferrari bude dobrá

Sebastian Vettel navzdory výsledku kvalifikace věří, že Ferrari má rychlost na to vyhrát nedělní závod. V napínavé bitvě o první pozici na startu letošní GP Kanady odešel Vettel nakonec poražen rozdílem 0,330 sekundy.

Štítky: Ferrari GP Kanady Sebastian Vettel Zveřejněno 10. 06 2017 — Tomáš Richtr

Než Lewis zaznamenal nejrychlejší kolo v historii okruhu Gillese Villeneuva (1:11,459), dělily oba rivaly v boji o titul mistra světa pouhé 4 tisíciny sekundy. Jenomže pak Hamilton ještě zrychlil, a na tento čas už Vettel nedosáhl. Co do závodní rychlosti ale Vettel velké obavy nemá.

„Myslím, že máme rychlost na to vyhrát tento závod. S poslední jízdou v kvalifikaci nejsem úplně spokojený. Rád bych zopakoval druhou jízdu a našel nějaká zlepšení. Možná jsem se snažil až příliš. Věděl jsem, že se musím zlepšit.“

Sebastian Vettel je přesvědčen o správnosti strategie zajet vždy jen jeden rychlý pokus, zatímco Hamilton se v první části Q3 pokusil o dva. Uznal, že Hamilton byl prostě rychlejší.

„Trochu jsem ztratil ve druhé zatáčce. Na výjezdu jsem ztratil dvě desetiny. Ale auto bylo skvělé, jsem s ním velice spokojený, a v závodě by to mělo být dobré.“

Kolega Kimi Räikkönen odstartuje do závodu ze čtvrtého místa za Valtterim Bottasem z Mercedesu.

Diskuse k článku

Napsat komentář