Hamilton dostal Sennovu přilbu ze sezony 1987, kdy závodil za Lotus

Lewis Hamilton byl upřímně překvapen hodnotným darem, který dostal ještě v průběhu rozhovorů bezprostředně po skončení kvalifikace na letošní GP Kanady. Tím, že vyrovnal počet umístění na prvním místě na startu závodu (pole position) legendárního Ayrtona Senny, získal jeho skutečnou přilbu, se kterou reálně závodil (ve skutečnosti se jednalo o repliku, nicméně Hamilton skutečnou helmu obdrží později).

1 Štítky: Ayrton Senna GP Kanady Lewis Hamilton Zveřejněno 10. 06 2017 — Tomáš Richtr

Lewis Hamilton je léta proslulý svým obdivem Ayrtonu Sennovi, velmi populárním pilotem F1, který zahynul při havárii během Grand Prix San Marina 1994. O Sennův odkaz se stará jeho rodina, zejména sestra a k dostání jsou i dnes – a také v dějišti velkých cen – jeho reklamní předměty. Po skončení krátkých rozhovorů se reportér Will Buxton ještě jednou obrátil k Hamiltonovi, aby jej překvapil darem, který mu věnovala právě Sennova rodina.

Nefalšovaně dojatý Hamilton pak zvládl říci: „Ayrton je jedním z těch, kteří mě inspirovali k tomu být, kde teď jsem. Vyrovnat jej a získat tenhle dar je obrovská pocta. Já nemám žádný z Ayrtonových předmětů. Mít teď tohle, to je víc než všechny moje trofeje. Jsem poctěn být poctěn a těžko nyní mohu být šťastnější.“

Hamilton začal na zisk 65 pole position myslet po GP Japonska 2015, kdy Sennu vyrovnal v počtu 41 vítězství. Dodal, že v sobotní kvalifikaci podal téměř dokonalý výkon, ačkoli dokonalým být člověk jednoduše nemůže. A i když se mu o tom v těchto chvílích nechtělo moc hovořit, na řadě je další milník: 68 pole position Michaela Schumachera. Nikdo lepší už v této statistice není.

S přilbou, kterou Hamilton dostal, závodil Senna pro tým Camel Team Lotus Honda v sezoně 1987.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton dostal Sennovu přilbu ze sezony 1987, kdy závodil za Lotus”

  1. Paule napsal:

    Tohle bylo opravdu úžasné gesto. Víc takových momentů v F1 a ty rozhovory s jezdci na dráze ihned po kvalifikaci taky moc super nápad.

Napsat komentář