První výrazná zlepšení pro Alpine

Tým Formule 1 Alpine přiveze na Velkou cenu Japonska první vylepšení sezóny, aby se pokusil obnovit svou úspěšnost po mizerném začátku nové sezony.

Štítky: Alpine Zveřejněno 2. 04 2024 — GPF1.cz

Po úvodních třech závodech se Alpine krčí na chvostu šampionátu konstruktérů, protože bojuje s řadou potíží souvisejících s vozem A524, včetně oblastí, jako je hmotnost a trakce. Tento víkend v Suzuce dodá Alpine první nové díly pro vůz, od kterých si slibuje snížení celkové hmotnosti svého auta.

“Těšíme se na závodění na rychlé a plynulé Suzuce,” řekl šéf týmu Bruno Famin. “V souladu s naším plánem vývoje do roku 2024 jsme načasovali první aktualizace vozu A524. Ačkoli se nejedná o zásadní změny, je pro nás důležité přidat tyto prvky co nejdříve, abychom mohli vyhodnotit potenciál a neustále zlepšovat porozumění našemu vozu. Tyto aktualizace se týkají především nového předního křídla a také prvního kroku ke snížení hmotnosti.”

Alpine dosáhl v Austrálii díky Pierru Gaslymu na 13. místo, což je zatím nejlepší výsledek týmu v sezóně. Poté, co nastínil povzbudivé tempo ve srovnání s předchozími závody, Famin nastínil, že to bylo dáno výhradně uspořádáním trati v Melbourne.

“V Austrálii jsme byli schopni bojovat blíže k bodům než v předchozích závodech,” tvrdil. “Přesto to bylo pravděpodobně dáno spíše okolnostmi a specifiky trati než zlepšením výkonu. A k našemu cíli je stále ještě daleko.

Jsme motivováni dát věci do pořádku jak v našich továrnách, tak na trati, abychom zlepšili naše procesy a náš vůz. Musíme bojovat zuby nehty, abychom zlepšili naše výkony ve všech oblastech.”