Proč vína na stupně vítězů dodává Ferrari? Jiné Ferrari…

Charles Leclerc v prvních třech závodech dojel na stupních vítězů, v Imole tomu tak ale nebylo a i přesto, že se na bedně objevili jezdci Red Bullu a Lando Norris s McLarenem, jméno Ferrari jsme na podium stejně viděli.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 7. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Nepříbuzná značka šumivých vín Ferrari Trento vloni převzala funkci oficiálního přípitku na stupních vítězů. Není to ale poprvé, co se toto víno objevilo v F1. V roce 1981 vyhrál závod v Itálii Alain Prost a připil si rovněž tímto šumivým vínem.

Trvalo dlouhých 40 let, než se značka Ferrari Trento navrátila do sportu. Mezitím formule 1 spolupracovalo s několika jinými značkami, například s Moet a Munn nebo Chandon. Od roku 2016 převzala žezlo firma Carbon.

S Carbonem ale v roce 2020 vypršela smlouva a F1 novou nepodepsala. Šéf F1 Stefano Domenicali situaci jednoduše vysvětlil – produkty nebyly i přes velkou cenu tolik kvalitní a firma samotná odmítala dělat kompromisy.

ABT Sportsline se vrací do formule E!

Od loňského roku se tak svého návratu dočkalo Ferrari Trento, které podmínky formule 1 splňuje. Pro nadcházející Grand Prix v Miami, kde se pojede závod F1 vůbec poprvé, jsou připraveny i různé tematicky zabarvené edice vín.

Generální ředitel společnosti Simone Mase uvedl: „Jsme extrémně šťastni z naší spolupráce s formulí 1. Je nám ctí, že budeme součástí i takového milníku jako je historicky první závod v Miami. Je to velká událost a my budeme u toho.“

Ferrari Trento je společnost založená Giuliem Ferrarim v roce 1902. O 50 let později firmu odkoupila rodina Lunelli. Dodnes jsou ale šumivá vína Trento jedny z nejvýznamnějších aperitivů v celé Itálii.