Pro Williams je to trochu zádrhel: vynechá posezonní testy

Tradiční britská stáj se pomalu odráží ode dna, ovšem přípravu na příští rok začne později než ostatní. Williams vynechá posezonní testy v Abú Dhabi.

Štítky: Testy Williams Zveřejněno 3. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

Dvoudenní test nováčků bude první skutečnou příležitostí k vyzkoušení nových 18palcových kol. Williams se však rozhodl testovací vůz se speciálně upraveným zavěšením tak, aby mohl být osazen novými pneumatikami Pirelli, nepřipravit.

„I když bychom chtěli, nebudeme testovat, nemáme na to auto,“ přiznal Dave Robson, jeden z šéfinženýrů stáje. Williams se domníval, že přínos z testování není tak velký, aby ospravedlňoval vynaložené finanční náklady.

Současně ale britská stáj přiznává, že na soupeře vynecháním testu něco málo – minimálně v chápání pneumatik – ztratí. Věří však, že do startu sezony dokáže deficit dohnat. „Neprováděli jsme žádné simulace, abychom ztrátu vyčíslili.

Víme, že v minulosti byl testovací vůz přínosem, ale v době, kdy jsme museli učinit rozhodnutí, jsme na to neměli prostředky. Bylo to rozhodnutí, které padlo před strašně dlouhou dobou, a my s tím nemůžeme nic dělat.

Řekl bych, že v zimních testech budeme kvůli tomu trochu pozadu. Ale pokud bude auto dobře fungovat, měli bychom to rychle dohnat. Jakmile začnou závody, neměli bychom kvůli tomu trpět,“ dodává Robson.