Albon v Red Bullu pomáhá Tsunodovi

Alex Albon hraje jednu z vedlejších rolí při pomáhání kolegovi z rodiny Red Bullu Yukimu Tsunodovi. Japonec se musí ve formuli 1 sžít s okolním světem, a hlavně se svým týmem AlphaTauri.

Štítky: Alex Albon AlphaTauri Red Bull Yuki Tsunoda Zveřejněno 1. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Sezona 2021 je pro Yukiho Tsunodu jako na houpačce, silné výkony střídají chyby a hrubé vyjadřování. Japonec měl úchvatný debut, kdy v Bahrajnu vyškolil i taková jména jako Vettel a Alonso. Z prvního závodu sezony si odvezl i dva body.

Po Bahrajnu následovalo ale už jen pět finišů na bodech a bohužel řada chyb, někdy až zbytečných chyb a sprostá mluva. Šéf AlphaTauri Franz Tost svého pilota ale brání. Tsunoda před vstupem do F1 závodil jen 2 roky na mezinárodní úrovni, navíc na řadě tratí z letošního kalendáře nikdy nezávodil.

Red Bull Tsunodovi ale stále věří a ponechal mu místo v AlphaTauri i pro příští rok, ve kterém už ale bude muset nováček letošní sezony něco předvést. K Tsunodovi byl navíc přidělen rezervní pilot Red Bullu i AlphaTauri Alex Albon.

Je jasné, že Albon není trenér mladých jezdců – budoucí pilot Williamsu byl k Tsunodovi přidělen spíše jako někdo, kdo mu může dávat rady neformálním způsobem jako někdo, kdo má zkušenosti s prostředím Red Bullu a nelehkým obdobím.

Volkswagen ID.5 GTX se prohání po Nordschleife

Albonova podpora je doplňkem k řadě opatření, které už AlphaTauri zavedla pro rychlejší integraci Tsunody do týmu a do F1. Nejvýraznější z nich je však přestěhování japonského mladíka do Itálie, kde je mnohem blíž továrně a tráví tak více času s inženýry.

Tost ví, jak s mladými jezdci pracovat – smyslem jeho práce je příprava mladých závodníků na hlavní stáj Red Bull. Francouz spolupracoval například s Vettelem, Ricciardem, Kvjatem, Sainzem nebo Verstappenem.

Zdá se, že nová opatření začínají přinášet ovoce. Tsunoda v posledních dvou kvalifikacích skončil v nejlepší desítce. V Austinu navíc zažil svůj asi nejčistší závod v dosavadní krátké kariéře. Tsunoda se vyhnul problémům a skončil devátý – šlo tak o první body pro Japonce od letní přestávky.