AlphaTauri se nyní jmenuje “Visa Cash App RB”

Tým AlphaTauri se po zimní přestávce Formule 1 představí se zcela novým názvem poté, co bylo rozhodnuto o změně názvu na RB před sezonou v roce 2024. Oficiální název týmu je Visa Cash App RB Formula One Team

Štítky: AlphaTauri VCARB Zveřejněno 24. 01 2024 — GPF1.cz

Sesterský tým Red Bullu se připojil ke startovnímu poli již v roce 2006 a zpočátku závodil pod názvem Toro Rosso (což v italštině znamená Red Bull), ale od roku 2020 byl přejmenován na AlphaTauri, aby propagoval módní značku společnosti. Nyní, zhruba čtyři roky po této změně, dostane tým další jméno, protože vstupuje do nové éry po odchodu dlouholetého šéfa týmu Franze Tosta, kterého nahradí bývalý zástupce šéfa týmu Ferrari a závodní ředitel Laurent Mekies.


NOVÝ online MAGAZÍN O FORMULI 1 – KOLO NA KOLO

  • Jak si mohl Ayrton Senna zachránit život
  • Špinavé praktiky Tota Wolffa
  • Jak si Emerson Fittipaldi zkomplikoval F1 kariéru
  • Pravé důvody rozchodu Haase a Günthera Steinera

PŘEDPLATNÉ ZDE


Od roku 2024 se bude jmenovat RB (plný název týmu bude Visa Cash App RB Formula One Team), což je výraznější odkaz na tým Red Bull, který těží z toho, že do týmu z Faenzy nasadil řadu juniorských jezdců. V průběhu let získali cenné zkušenosti v týmu čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel, nyní trojnásobný šampion Max Verstappen a několikanásobný vítěz závodů Daniel Ricciardo, než přešli do týmu Red Bull.

K nejvýznamnějším okamžikům působení týmu AlphaTauri v F1 patří pozoruhodné vítězství Pierra Gaslyho ve Velké ceně Itálie 2020, které vyvolalo vzpomínky na Vettelův průlomový triumf v roce 2008 v dobách Toro Rosso. V příštím roce nastoupí Yuki Tsunoda do své čtvrté sezóny v RB, zatímco Ricciardo si udrží své místo poté, co v polovině kampaně 2023 nahradil Nycka de Vriese a vrátil se po zranění, které utrpěl při tréninkové havárii v Zandvoortu.

Kromě toho, že Mekies přichází jako Tostův nástupce po Rakušanově osmnáctiletém působení u kormidla, přišla další nedávná změna v čele týmu, kdy Peter Bayer přišel z FIA a dohlíží na provoz jako generální ředitel.

AlphaTauri skončila v pořadí konstruktérů pro rok 2023 na osmém místě, před Alfou Romeo a Haasem.

Na základě “víceleté dohody” se Visa stává “globálním partnerem” obou týmů Red Bull, zatímco aplikace Cash App, která je již součástí vozů Red Bull Racing, získá také podíl na novém názvu týmu F1, který unikl na začátku ledna. Visa Cash App RB bude také název, který bude použit na podporu účasti v čistě ženské sérii F1 Academy.

Závodní sezónu 2023 zakončila v lepší formě na trati a pro rok 2024 a další roky rozvíjí užší spolupráci s Red Bull Racing a Red Bull Technology, což by jí mělo dát jasnou příležitost být ještě konkurenceschopnější. Generální ředitel týmu Peter Bayer, který nastoupil loni, uvedl, že tým se nyní “ještě více soustředí na boj o největší výsledky v F1” a má “odvážnou vizi pro tým”, kterou vede on a nový ředitel týmu Laurent Mekies, který přichází z Ferrari.

Mimo závodní dráhu však tým bojoval o relevanci i během čtyřletého období, kdy závodil pod názvem módní značky Red Bullu, AlphaTauri, a změna značky na korporátní identitu se dvěma sponzory se setkala s velkým ohlasem veřejnosti. Tým bude přinejmenším neformálně znám pod zkratkou VCARB, nikoli pod plným názvem.

Při představení vozu týmu 8. února v Las Vegas bude také odhaleno zbrusu nové zabarvení. Barevné schéma použité při prvním odhalení nového názvu naznačuje, že by mohlo dojít k návratu k modré barvě, která pomohla několika posledním designům Toro Rosso stát se oblíbenými u fanoušků.