Monza se poustila do rozsáhlé modernizace

Monza zahájila práce na modernizaci mnoha zařízení na dráze, které mají být dokončeny ještě letos.

Štítky: GP Itálie Monza Zveřejněno 9. 01 2024 — GPF1.cz

Byly zahájeny práce na uvedení Autodromo Nazionale Monza do souladu s moderními standardy, protože okruh chce zajistit svou budoucnost v kalendáři Formule 1. Rekonstrukce za 21 milionů eur začala tento týden po slavnostním ceremoniálu na startovní a cílové rovince okruhu a potrvá 140 dní až do června. Letošní Velká cena Itálie se pojede od 30. srpna do 1. září.

Práce zahrnují kompletní obnovu povrchu trati, výstavbu nového podchodu, vylepšené zázemí pro boxy a řadu úprav tribun – zejména v první zatáčce.

Okruh má smlouvu na pořádání závodů F1 až do roku 2025, ale budoucnost závodů je ve hvězdách. Loni generální ředitel F1 Stefano Domenicali zdůraznil, že pokud chce Monza prodloužit smlouvu, musí modernizovat své zázemí.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Předseda italské automobilové  federace Angelo Sticchi Damiani zdůraznil význam rekonstrukce:

“Naším hlavním cílem je vrátit autodromu rychlost. Nemůžeme si už dovolit mít problémy s přílivem fanoušků a musíme těm, kteří na okruh přijíždějí, nabídnout větší komfort. Stanovili jsme si tři cíle, abychom co nejlépe vyhověli požadavkům, které nám byly předloženy, a z nich prvním jsou podchody.

Druhý cíl se týká tribun. Stále máme několik provizorních konstrukcí, takže postavíme pevnější stavby, které poskytnou veškerý komfort v souladu s tím, co divák očekává dnes. Každá tribuna bude tvořit ostrov se všemi potřebnými službami uvnitř, aby se diváci nemuseli přesouvat. V neposlední řadě bude nad budovou boxů (v současnosti se jedná o napínací konstrukci) vybudován trvalý typ zastřešení. Nosné sloupy budou zesíleny, protože stavba poroste do výšky.”