Romantika je fuč. Nový název původního Minardi bude ‘Visa CashApp RB’

Již dlouho se spekuluje o tom, že nové jméno týmu Scuderia AlphaTauri se bude jmenovat Racing Bulls a že tým podpoří mobilní platební služba Cash App, která se v současné době snaží přimět mladé lidi, aby používali její přizpůsobené debetní karty Visa.

Štítky: AlphaTauri Racing Bulls Visa Zveřejněno 20. 01 2024 — GPF1.cz

Tým se tak bude jmenovat Visa CashApp RB nebo Cash App Visa Racing Bulls.

Princip je zaměřen na teenagery a je považován za součást kroku, který má týmu dodat image více zaměřenou na mládež. Logo a název “Racing Bulls” byly chráněny ochrannou známkou společnosti Red Bull GmbH, ale v oficiálním seznamu účastníků F1 byl tým stále uveden jako Scuderia AlphaTauri SpA, ačkoli název vozů byl změněn z AT na RB. Od té doby bylo vše v klidu, ale zřejmě nebude trvat dlouho a nové uspořádání bude odhaleno.

Je proto zajímavé, že známý marketingový pracovník F1 Pierre Guyonnet-Dupérat byl nedávno jmenován vrchním manažerem pro firemní komunikaci společnosti Visa pro Francii, Belgii a Lucembursko. Podle svého vyjádření na Linkedin uvedl, že se bude primárně věnovat olympijským a paralympijským hrám v Paříži, ale dodal, že “v plánu je i něco dalšího”.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Guyonnet-Dupérat dříve pracoval jako šéf komunikace ve Velké ceně Francie, ale předtím byl zaměstnán u FIA, kde spolupracoval s Peterem Bayerem i Laurentem Mekiesem, tedy s oběma muži, kteří jsou nyní ve vedení brzy přejmenované společnosti Racing Bulls. Není pravděpodobné, že by šlo o náhodu.

Zdá se, že společnost Visa chystá velké změny ve svém marketingu poté, co v květnu 2022 nastoupil na pozici marketingového ředitele Frank Cooper III. Visa je tradičně velkým sponzorem Národní fotbalové ligy (NFL) ve Spojených státech a podporovatelem olympijských a paralympijských her. Značka Visa se stala sponzorem fotbalového mistrovství světa žen FIFA 2023 v Austrálii a na Novém Zélandu, což naznačuje začátek globálnějšího přístupu ke sponzoringu. F1 samozřejmě zajišťuje stálou visibilitu značky, spíše než aby se jednalo o velkou událost jednou za čtyři roky.

Tým Scuderia AlphaTauri má zajímavou historii, která sahá až do roku 1985. Důležité milníky:

1985: Giancarlo Minardi založil tým Minardi.
2005: Red Bull koupil tým Minardi od Paula Stoddarta a přejmenoval ho na Toro Rosso.
2008: Toro Rosso dosáhlo svého největšího úspěchu, když Sebastian Vettel získal v Grand Prix Itálie pole position a nakonec i vítězství.
2019: Toro Rosso získalo další pódium, když Daniil Kvjat skončil třetí v Německu a Pierre Gasly v Brazílii.
2020: Toro Rosso byl přejmenován na AlphaTauri.

Během své historie tým používal motory Cosworth (2006), Ferrari (2007-2013, 2016), Renault (2014-2015, 2017) a Honda (2018-). Někteří významní jezdci, kteří začali svou kariéru u tohoto týmu, zahrnují Sébastiena Buemiho, Jean-Érica Vergneho, Sebastiana Vettela, Maxe Verstappena, Daniela Ricciarda, Carlose Sainze, Pierra Gaslyho a Alexe Albona.