Přezout na přechodné gumy nebyl Hamiltonův nápad

Lewis Hamilton přiznal, že nejprve ignoroval pokyn Mercedesu k zajetí do boxu. Pneumatiky přezul až o kolo později, ovšem nikoliv z vlastní vůle.

Štítky: GP Ruska Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 26. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

„Nemohu si připsat zásluhy za toto úžasné rozhodnutí,“ nešetřil Brit po závodě slovy chvály na rozhodnutí Mercedesu. „Bylo to dílo týmu,“ dodal s tím, že první zavolání do boxů ignoroval a k mechanikům zajel o kolo později.

„V páté a sedmé zatáčce to trochu klouzalo, všude jinde to bylo docela dobré. Lando Norris přede mnou vyjel myslím právě v páté zatáčce. Říkal jsem si, že se to nejspíš stane znova, když mě tým zavolal a já řekl, že přezout v žádném případě nechci, že bych měl jen tři kola na to, abych dohnal 24 sekund.

Plakát od Automobilist: 100 vítězství Lewise Hamiltona

Nejdřív jsem tedy nebyl přesvědčený. V dalším kole pršelo víc, takže jsem nakonec k mechanikům zajel,“ přiznal Lewis Hamilton.

Jeho šéf Toto Wolff připustil, že Mercedesu pomohla i poziční situace na dráze. „Začalo to být dost nevyzpytatelné. Chápu, proč bylo pro McLaren tak těžké učinit rozhodnutí nezasahovat do závodu. Jako lídr můžete jen ztratit, a my z toho těžili,“ těší bosse Stříbrných šípů.

Masakr v Rusku vyhrál Hamilton a jde znovu do čela šampionátu