Se suchými pneumatikami jsme neriskovali, tým mě neinformoval, brání se Norris

Nikoliv bezhlavé riskování, ale nedostatek informací ze strany týmu. Tak Lando Norris vysvětluje, proč v propršeném závěru Grand Prix Ruska zůstal na suchých pneumatikách a přišel tak o šanci na první vítězství.

Štítky: GP Ruska Lando Norris McLaren Zveřejněno 26. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

„Situace se zcela změnila během jediného kola,“ popisuje jezdec McLarenu posledních pár okruhů. „V kole, kdy stavěl Lewis, byla pneumatika do sucha stále tou správnou. Tým se mě ptal, jestli chci stavět, odvětil jsem, že ne.

Samozřejmě, že zpětně vím, že to bylo špatné rozhodnutí. Ale rozhodl jsem se na základě svého pocitu. Nevěděl jsem, že začne tolik pršet, protože mi to tým neřekl,“ tvrdí Norris, který tak dle svých slov nezkoušel riskovat.

„Podle informací, které jsem měl, to nebyl risk. Bylo sucho, pršelo v několika zatáčkách. Pneumatika do sucha byla správnou volbou. Jenže pak začalo pršet víc, než mi řekl tým. Je to něco, co ještě probereme,“ dodává Brit, který stáji ale nic nevyčítá.

„Udělali jsme to, co jsme v danou chvíli považovali za nejlepší. Za svým rozhodnutím si musíme stát, ale přezkoumáme ho. Jsem z toho ale zničený, mám zlomené srdce. Mám pocit, že jsem udělal všechno, co šlo, i přes pár chyb jsem udržel Lewise za sebou…“

Masakr v Rusku vyhrál Hamilton a jde znovu do čela šampionátu